Lakovna 

horor se štastným koncem (snad)

Asi opravdu největší komplikace z celého seriálu. Tato část trvá určitě přes rok, Camino jsem s Hanzem odvezl do Ústí do lakovny, kde jedna z prvních otázek byla: ...kdy tam budu dávát motor, aby to jezdilo... tomu jsem se ještě zasmál, ale nevěděl jsem, co bude dál... cca po pul roce se na autě neudělalo vůbec nic... asi to bylo i tím, že jsem byl laxní a myslel jsem si, že na tom budou dělat, jak neustále slibovaly... ale asi opravdu to byla moje blbost, že jsem netlačil víc a že jsem nebyl tvrdší... hold to neumím a to byl kámen úrazu. Letos začátkem listopadu jsem auto odvezl do lakovny v Žimu... tam byl přístup odlišný a Camino už je doma a můžu strojit za což děkuji p. Jelínkovi, který odvádí podle mně skvělou práci. 

Posted by Dzun Sunday, December 6, 2015 7:18:00 PM

Kopletace karoserie 

Už je to delší doba asi dva roky..hrozně ten čas letí..po usazení kastle na rám přišel čas na dveře, blatníky a kapotu. Chladičovou stěnu jsem koupil novou, to jsem netušil že je to DODĚLEJ DOMA, byla totiž ušší snad o dva cenťáky. Každopádně mi s nastrojením pomohl opět Pepa.. Nebyl s ničím nějak velký problém..stalo se z toho na oko auto.

 

 

 

 

Posted by Dzun Sunday, December 6, 2015 6:48:00 PM

Svatba 

Když se nechce pochlubit majitel, musím to tedy udělat já. Dne 1. září 2013 jsem se pasivně účastnil svatby dvou zásadních dílů vozu, tento svazek bude neoddělitelný. Proběhlo to hladce, oba objekty se přijaly za vlastní. Už je z toho auto.

Zdánlivě beznadějný stav vozu, který kde koho odradil je překonán, další úskalí samozřejmě přijdou, ale to k tomu patří.

Osobně se těším na další důležitý okamžik stavby a to sice start motoru. Také se nemůžu dočkat reakcí okolí na srazech.

Posted by Sat Friday, September 20, 2013 6:00:00 AM

Malá Velká vsuvka 

Moje nejoblíbenější fotka

cheeky

Posted by Dzun Friday, May 17, 2013 4:40:00 PM

Plech ale fakt silný plech! 

Nikdy bych neřekl jak je silný plech na starých autech..něco to má do sebe..na některých místech jsem naměřil i 1mm ale s tím se nedalo dělat..ten plech nejde pořádně střihat a ani tvarovat..musel jsem použít 0,8mm stejně to byla hrůza.

Touto cestou bych chtěl poděkovat Pepíkovi Ložků, který mi pomohl dost s plechařinou..nebýt jeho tak by Camino skončilo asi na šroťáku..díky Pepo!

Pravý bok byl pro mně noční můrou ale nebylo to zdaleka tak hrozné jak se zdálo:

Před

Po!!!!!!!!!!!

Musím se přiznat, že když jsem dokončil poslední věc na kastli, tak jsem se vrátil asi na první tři moje vyvařená místa a předělal je.

Ne vždy je přesně tak jak si to plánujete..párkrát jsem třísknul s tím co bylo po ruce a ten den jsem už nic nedělal ale to nejhorší bylo přede mnou a vůbec jsem to netušil.

 

Dost práce mi usnadnil i Spotr tu věc jsem miloval ale i nenáviděl..dělat s tím pekelným strojem celý den byla hrůza:

Posted by Dzun Friday, May 17, 2013 4:06:00 PM

Písek a barva 

Na takovou akci rozhodně počasí nebylo ale už jsem to chtěl mít za sebou. Navíc vše do sebe zapadlo ideálně tryskači měli čas a lakovna byla taky volná. Tam kde jsem čekal problémy tak tam byly a kde jsem je nečekal tak tam byly taky. Naštěstí toho nebylo tolik a jak se ukázalo v průběhu vyvařování mohlo být ještě hůř. 

Celé to trvalo 25 hodin neumím to popsat..ale bylo to pak úplně jiné auto..

A mohlo začat vyvařování..zpočátku mně to bavilo..čím dál tím víc toho bylo tím víc mně to sralo..určitě jsem něco podcenil a neudělal jsem to dobře ale udělal jsem to sám..nedovedu si představit že bych dělal další auto takto..v té době když jsem to vyvařoval jsem si uvědomil, že jsem si měl spíš pořídit auto v pojízdném stavu a postupně je renovovat, opravovat a vylepšovat a v průběhu si dělat radost ježděním..už to nejde vrátit..vydal jsem se touto cestou a jsem za to rád..snad to jednou bude dobré auto.

Posted by Dzun Friday, May 17, 2013 2:29:00 PM

Dva dny a konec 

Druhý den po tom co jsem uklidil rám jsem začal připravovat kastli na otryskání, během dvou dnů jsem měl kompletně interiér a příslušenství připravené na pískování a nastříkání do základu. Naštěstí nikdo během těch dvou dnů za mnou nechodil neotravoval mně a taky po mně nikdo nic nechtěl..dělal jsem to v klidu a bez zbytečných otázek jestli to někdy ještě pojede..když se přesně po dvou letech koukám na ty fotky tak si říkám jak ten čas letí a ptám se sám sebe kde jsem bral na to sílu..občasnou projížďkou s Caprisem..návštěvou Sváťovi dílny..sem tak kouknutí na video s Caminem..těžko říct. Nicméně kastel byla připravena a ten další velký krok byl přede mnou. Hodím sem jen jednu fotku víc by asi nemělo cenu.cheeky

Málem bych zapomněl na vyndavání zalomených šroubů v kastli nebylo to nic příjemného všechny ty navařené matky a zrezlé závity..taky vaření nad hlavou kdy pár okují padalo za triko nebo propálilo rukavice..

Posted by Dzun Friday, May 17, 2013 2:04:00 PM

Malá epizoda  

Když byl rám hotov tak nezbývalo nic jiného něž ho vyměnit s kastlí.

Setkání rámu s kastlí.

Lidi nechápali když jsem vezl kastli za autem..nevěřil bych, že Camino v takovém stavu zaujme.laugh Myslel jsem, že to celé zvládnu sám, ale nešlo to, tak mi pomohli naši..(děkuju)

Když jsem rám uklidil(18.11.2012) nemyslel jsem si, že je to jen na půl roku..v červnu 2013 přišla totiž velká voda a v hale kde byl rám a před ním i kastle bylo 6 metrů vody..

 

Nevím přesně kdy v červnu 2013 jsem rám vytáhl z haly před vodou ale už se tam nevrátil..

Posted by Dzun Friday, May 17, 2013 12:16:00 PM

Renovace rámu 

Zprvu jsem si myslel, že to bude těžké, ale byl jsem plný elánu, vždyť to byla první věc, kterou jsem měl začít renovovat na Caminu. Myslím, že fotky budou více výstižné než dvě stránky psaní..a ani by mně to nebavilo..yes

 

Takto jsme ho přivezli a mohla započít práce.

Starý hever byl famózním pomocníkem

Vyztužení ramen zadní nápravy alá SváťaPerformer wink

I sám rám byl nabourán, ale oprava byla velice rychlá a snadná

Před..

..po

Snad moje první koupené náhradní díly..

..a tu jsou polyuretanové silentbloky od firmy EnergySuspension

Otryskaný rám by neměl být dlouho bez ochrany..ačkoli celých 45 let se ho nedotkla barva..

..za cca 6 hodin je krásný černý (prášková barva)

 

Kompletace byla tak rychlá, a tak moc mě bavila, že jsem snad ani nechtěl fotit

Pár fotek ale přeci jen je..dostat pružiny do přední nápravy, byl těžký úkol

A když bylo hotovo následovala projížďka, ale..dofoukat gumy byla nutnost..

I sám Big Chevy se přijel podívat..

 

Posted by Dzun Saturday, April 27, 2013 2:42:00 PM

Rozvod (dočasně) 

Po rozebrání a povolení kastle z rámu nastal čas na rozdělení. Za pomocí portálového jeřábu, Sváti a Hanze se vše povedlo bez menších potíží.

Camino připravené na ''Rozvod''

Přece se jen vloudila chyba..zapomněl jsem povolit tyč řízení angry

Takhle Camino leželo cca pul roku.

Oba kluci byli dost špinaví.

Posted by Dzun Saturday, April 27, 2013 2:02:00 PM
Page 1 of 2 1 2 > >>