Vážení kolegové,streetrodeři,

náš motoristický klub Street Roders, vznikl v poměrně neradostné době (to si myslí všichni v každé době) , tzv. krize, zejména prý ekonomické, dle mého názoru především morální.  V době, která kromě  lichvářům a politikům příliš nepřeje nikomu, v době lží, falešných hodnot, kde si hrajeme na demokracii a svobodu,nazývané kapitalismem. Jsem přesvědčen, že se dočkáme horších časů a jako staří streetrodeři budeme s láskou vzpomínat na  ten starý dobrý dnešek. Jak jinak si vysvětlit dvě jednoznačně nejčastější materialistické  otázky na benzínce“kolik to žere“ a „kolik tě to stálo“. V době, kdy vládnou peníze nade vším, jsme se rozhodli dát okolí jasně najevo, že existují i jiné hodnoty.  Po zdraví je to svoboda, kterou nám dávají naše stroje a umocňují ji, dále naše přátelství, které vniklo opět kolem motorů….

Vzniku klubu  předcházely první Brňanské sprinty ,letní  vyjížďky na dvoutaktních jednostopých strojích s množstvím poruch ,různá setkání našich dvoustopých strojů ,návštěvy všemožných motoristických akcí a zejména bych řekl druhý Brňanský  sprint.  Ten již obsahoval systémovost  a propracovanost  co se týče organizace,měření  i účasti. Myslím, že všichni jeho účastníci byli s akcí spokojeni a zároveň nás tato akce motivuje  ke zdokonalení příštích sprintů, které nepochybně přijdou….Rozprava účastníků po sprintu v klasické americké osvěžovně MD položila definitivní základ k myšlence založení klubu a pravidelných setkání, což se doposud úspěšně děje. Klub vznikl v létě tohoto roku a letošní zřejmě poslední schůze klubu 23.12.2012 byla obzvláště vydařená,protkaná perlami z úst našich členů typu „každej je odněkud“ a dalšími, bohužel si je všechny nepamatuji. I jinak jsme probrali mnoho důležitých témat......

Smyslem mého dnešního sdělení je zejména popřát všem členům váženého prvního veteránského motoristického klubu SR hodně zdraví do dalšího roku 2013. S přátelstvím a svobodou je to na nás.

V dalším roce bych se nesnažil násilím kopírovat klubové standardy, mám na mysli tvorbu www stránek,klubovnu a další materiální statky,které nepotřebujeme. Necháme klub svému přirozenému vývoji. Myslím že vzhledem k pravděpodobné vytíženosti nás všech, bude v příštím roce plně dostatečné, když se opět budeme po jisté době scházet v předem domluvených osvěžovnách. Rovněž věřím, že hned s lepším počasím podnikneme pár společných vyjížděk a zúčastníme se motoristických akcí, pokud možno nestatických. Třetímu Brňanskému sprintu zdar.

Váš samozvaný prezident  klubu SR