Věnujme hlučnou vzpomínku loňskému zrušenému ročníku 

...a doufejme v ročník 2022...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Já tam do toho Hoknhajmu zajedu!

Posted by Hanz Monday, January 17, 2022 7:31:00 PM

PF 2022 

 

A jedno pěkné video.....

https://youtu.be/c4-oyBnknHk

Posted by Sat Thursday, December 16, 2021 1:07:00 PM

Tak kdy? 

 

Vznáším tímto dotaz zda letos před Vánoci opět uspořádáme večerní neúčelné posezení s kapkou jídla a alkoholu.

Do diskusí dejte prosím vědět Vaše představy, nechť je můžeme sladit.

 

Posted by Sat Thursday, November 18, 2021 2:16:00 PM

BS 11 

Zdravím účastníky letošních BS11, je to bohužel za námi, zase to uteklo. Letos opět stejně skvělé jako vždy, poděkování patří všem co na tom mají svůj podíl.  Díky za skvělé fotky zachycující tento den.

Na další fotky a videa najdete odkazy v komentářích, nebo se je budu snažit přidávat pod tento text. Níže je obligátní tabulka s výsledky a dovoluji si vypíchnout jednu fotku, dala by se mnoha způsoby vtipně okomentovat.

Za rok se budem těšit!!!!

 

 

 

 

 

Posted by Sat Friday, July 16, 2021 6:26:00 PM

Soby, losi, medvědi a Impala  

Rozhodně sem se od teď nezaměřil na divoký zvířata. Na druhou stranu posledních několik týdnů byla slušná divočina. 

 

Pojedu do Finska, nejedu do Finska. Pojedu do Finska, nejedu do Finska. Jedu do Švédska! 

 

Povedlo se mi najít skvělý auto a dostatečně si ho před cestou pojistit, takže se do Švédska jelo bez většího váhání. Petr, který předtím snášel to dvojnásobný zrušení neváhal. Kývnul na cestu i potřetí. 

Cesta sama o sobě byla zážitek. Né, že bych snad nikdy nebyl za hranicema. Jenomže tohle bylo s trajektem v době kdy pravidla překročení hranic hlavouni mění rychleji než to stíhám a chci sledovat. 

Švédsko si budu pamatovat hlavně jako lesy a jezera. Člověka tam nepotkáš, ale medvěda, soba, losa a sněžnej skůtr skoro všude. Aspoň podle značek, my totiž viděli prdlajs. 

Nejdřív je to nádhera. Po několika hodinách to sklouzne k monotónnosti. Po 1000 kilometrech už dost vopruz. Vzdálenosti ukrutný, silnice jsou rovný a zcela prázdný. Ameriky u baráků docela hojně k vidění.

Po náloži kilometrů jsme dorazili do Värmonu po devátý večer. První shledání se Sturem, jeho fajn rodinou a mojí Impalou. Byla to neskutečná úleva hned na první pohled. První jízda kdy mi to zdechlo asi 6x už na dvoře je možná vyplašila. Až před půlnocí jsem zjistil, že tady se nestmívá. Naštěstí mě na tenhle fakt upozornil Petr. Hostitelé by mi to ve svý slušnosti neřekli a čekali až si doprohlídnu. Nedočkali by se. 

Pěkně si to sedlo, nic nebyl problém a ještě mi přibalili něco navrch. Úterý ráno jsem si to fakt užíval a jezdil po okolí už ve svým. 

Cestou zpátky ještě nevyhnutelně kontrola jakmile jsme najeli na německej asfalt. Trochu mi cuchali nervy, ale nic nenašli. Jen tahali čas. Jugendpolizei si udělal fotku Impaly na fejs a pustili nás.

Posted by Hanz Monday, May 31, 2021 12:56:00 PM

Kdyby náhodou už nic nebylo….tak dneska bylo 

středisko amerik Teplá u Třebenic

Nepřízeň osudu posledních dnů  mě přivedla do bodu, kdy přesně cejtím co musím udělat, k tomu absťák po V8, prostě něco musím províst. Korvetu jsem neviděl skoro měsíc a už jsem pomalu zapomínal, kolik radosti umí dávat.  Takže se silnými abstinenčními příznaky jsem  nějak přidělal SPZ (díky Venco), origo emblémy Stingray a ještě jsem vyrval sytič, ten mi sral.  Natočil jsem to, chvíli poťukal akorát přijel Hanz a šli jsme na to. Ne že bych se tím chlubil, ale tentokráte to bylo dost ilegální, vzhledem k situaci, stavu auta a tak. Navíc to nebylo nějaký kolem baráku, ale řádná jízda cca 15-20km i přes Roudnici. Pak už jsem měl trochu bobky kvůli fízlům, přece jen by se jízda v tom teď vysvětlovala dost blbě, nechtěl jsem dál pokoušt štěstí.

        Nevim proč, ale zas tak mě jízda nepřekvapila,  je to asi takový jak jsem si představoval. Dá se s tím docela normálně lítat, řídit se to musí docela dost, pár much tam je, těším se na ně. Vzhledem k tomu co má Vette za sebou jede skvěle. Takže přidávám pár foteček a videí, ještě jí trochu projedu a pak mám v plánu jí rozebrat a trochu poladit.

       Zdá se že v počtech amerik na obyvatele vede v ČR patrně Teplá u Třebenic, protože Hazs po delším hledání náklaďáčku pořídil krásnou Fordku F-100 z roku 66. Je to zachovalá klasika, nějaká ta práce se na ní najde, do níž se Honza vrhl fakt s vervou.  Těším se, až se pak někde zas náhodně potkáme na silnici - Ford vs Vette,  stejně jako se nám to celkem často stává Caprice vs Riviera.  To pak má člověk chvilku pocit svobody a že svět ještě není úplně v prdeli, bohužel už nejsíš definitivně je.

       Abych nekončil úplně negativně, znáte nějaký vtipy na značku Ford?laugh

 

https://youtu.be/…2Fk

 

https://youtu.be/…OBY

 

https://youtu.be/…DrI

 

 

 

Posted by Sat Saturday, March 20, 2021 2:20:00 PM

Letos to zase pořádně roztočíme....drahouškové 

 

 

 

              1 st Drag Racing club ČR oznamuje termín letošních sprintů

                                                               7.8.2021

 

Posted by Sat Monday, February 8, 2021 6:58:00 PM

Chevrolet Corvette Stingray 1976 

žijem jenom jednou

 

 

Takže to vypadá klucí, na další přírůstek a projekt  do Streetrodders  od GM. Corvettu jsem obdivoval a uctíval od dětství a to že by někdy mohla stát v mojí garáži bylo nepředstavitelný.  Samozřejmě to spustila ta práce na tý žlutý Vette. Trochu jsem pak zabřed do inzerátů, nedalo se toho nechat až to dopadlo takhle. Pomohl tomu i současný stav ve světě, jsem si jist, že není na co čekat, jde to všechno rychle do prdele. Takže slovo dalo slovo a vyrazili jsme s Hanzem do Polska, celková trasa byla asi 1300-1400km. Osud se nám snažil házet klacky pod nohy ve formě celníků, který nás sebrali a vobrali, dále třeba tažný vozidlo padalo do nouzáku a vůbec se začalo docela srát. Navíc ta debilní virová situace, takže to bylo takový trochu na vodě. Ale s dobrým koncem. Dík Hanzi!!!

       Něco k auťáku. Je to 76 v manuálu, je to originál a tak nějak těsně před smrtí. Takovýmu stavu nedokážu odolat. Chytá to, jede to, brzdí to, svítí to. Samozřejmě je na ní hodně práce, což jsem si nemyslel, ale chybělo mi to. Ještě nevím  jak to dopadne, mám v kebuli pár scénářů, uvidí se. Démona jsem pořídil taky na díly a nakonec se to trochu zvrtlo. Tohle snad nijak extrémně nedopadne, jako zvyšovat výkon se bude, to je snad jasný, ale tak nějak přiměřeně. Je to sice taky amerika, přesto je to zase něco úplně jinýho a řekl bych silně návykovýho . Včera jsem vyndal stropní panely, takže už se do ní vejdu.

     Někde v hloubi jsem tušil, že si ještě jednou auto dám, tak nejspíš už fakt poslední, na sprinty nebude, ale pod 15s to musí dávat. Chtěl jsem manuál, možná mi to poleze krkem, ale ten pocit řízení bude maximální.  Rovněž bych rád měl jedno auto s normálním bublavým volnoběhem, takže to s vačkama nebudu přehánět, zkrátka auto na stáří laugh. Je tam všechno nejspíš původní, takže hodně opotřebený, ale origo štítky ,tzv. matching numbers“devil, nebo původní návod v koženým kaslíku mile překvapí.

    Nyní se stroj nachází kde? Stroj se nachází v Roudnici nad Labem, kde počká na úpravy ve stodole a lepší počasí. Pak jsem přesvědčen, že dojde na převoz po vlastní ose. Samozřejmě to žádný Český papíry nemá, ale na ty to nejezdí. Věřím, že by to mohlo dojet samo, každopádně bez doprovodu a nějakýho křoví to nepude.  Takže kochejme se nálezovým stavem…….

 

 

Takhle jsme jí s Hanzem viděli z auta po příjezdu po prvý a byl jsem ve vteřině rozhodnut. Muselo by tam bejt něco zásadního špatně a to se ještě uvidí možnálaugh

A tady už byla naše

Nemůžu si odpustit, za stav D1 by někdo potřeboval nakopat do vajec, Korvetě se omlouvám, ta koukala.....ale držela se jako klíště.

Lidi pochopitelně čuměli a mysleli si něco o Ferrari. Nikdo s nich netušil co to bude zase stát krve a potulaugh

Takhle nám Polský celníci vysvětlovali mimo jiné, že s podválem se nejede 130 nýbrž 80. Ale musim říct, že dělali jen co museli,

vyfotila nás nějaká brána nebo co. Kdekoliv jinde by nás za ty přestupky zařízli víc, ve fašistickém Německu by to byl možná vzhledem

k momentální situaci konec cesty.

Posted by Sat Sunday, January 24, 2021 5:11:00 PM

Odcizený dragster 

Hrozný, snad jim zčernaj ruce. Motorka byla letos u nás na sprintech. Šupáci jsou všude, třeba něco potkáte v inzerci.. 

https://budejcka.drbna.cz/krimi/29683-policie-patra-po-specialne-upravenem-motocyklu-zmizel-z-garazi-na-jihu-cech.html

 

https://www.policie.cz/clanek/kradez-motorky-na-sprinty.aspx

Posted by Hanz Monday, December 28, 2020 8:41:00 PM

PF 2021 

 

 

Co nejvíc vysokooktanového benzínu prohnaného karburátorem a taky to zdravíčko přeje v dalším roce klub STREETRODDERS !

Věřím, že to v létě na sprintech zase pořádně rozjedem.

Jinou tématiku PFka jste asi letos čekat nemohli.....


 

Posted by Sat Wednesday, December 23, 2020 11:26:00 AM
Page 2 of 10 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Co je tu nového?