Změna je život

 

Osobně tohle rčení nesnáším, protože to většinou znamená průser. Vo co de? Jelikož letiště v Týnci spadá pod stát, ministerstvo z pofiderních důvodů zakázalo podružné akce na letišti. Obejít se to legálně nedá, věřte mi, dělali jsme  co jsme mohli, teď to zkrátka nejde, možná se něco začátkem léta změní, nemá smysl  to rozvádět. Je to pro nás slušnej zásek a těžko jsme to vstřebávali.

 

Takže…..začali jsme akutní hon na dostupná letiště v okolí a věřte, že moc vhodných letišť s pevným povrchem není.  Vyfiltrovali jsme letiště v Droužkovicích, které jsme dnes s Ing  Hanzem navštívili na inspekci. Je to sympatické místo s výhledem na Krušnohoří, výborně dostupné, autobahn je hned vedle.

Kde že to je? No přeci hned před Chomutovem, když pojedete od Loun.

Nic a nikdo není v rušivém dosahu, kvalita povrchu, tentokráte asfaltu docela ujde. Možná to bude  horší než v Týnci obzvláště se obávám trakce na rozjezdu, možná to ani nepůjde řádně nalepit, ale rozhodně se o to pokusíme. A teď jedno mínus. Letiště má celé cca 560 metrů, takže velmi málo na dojezd. Nejsou v okolí žádné stromy, škarpy a v podstatě i když se to neubrzdí maximálně budeme pokračovat do pole. Dělali jsme ostrý test s Opelem Astra 1.6 inline four,  ten vyvine v cíli tak 125km/h což je bída a dá se to ubrzdit s přehledem. Úplně jiná situace bude v monstru řítícím se pod plynem 190-200 km/h což je přes 50m/s. Konkrétně s Démonem byl problém ho zastavit i v Týnci, takže fakt nevím nevím.  V Týnci byl dojezd  465m s tím, že se to dalo švihnout na konci vlevo a pokračovat……často jsem měl pocit že je to málo.

V možnostech je vyhlásit to letos na 1/8, což se jezdí ve státech běžně.

Hojně existují kalkulátory a převodníky časů 1/8 na ¼, ale je to prostě už takový mrzutý.

Takže momentálně to vypadá na Droužkovice, termín upřesníme, samozřejmě se může ještě vyvrbit něco jinýho. Kdyby to bylo v Droužkovicích, jasně, už to bude prostě jiný, uděláme všechno proto aby to bylo jinak - dobrý. A k tomu potřebujeme Vás. Osobně můžu přispět jen stejnym xychtem, stejnema kecama a vezmu tam zas ty samý káry. Uvidíme kluci, dneska to zkrátka vypadá tak jak jsem popsal.

 

Chci věřit tomu, že se tam jednou zase vrátíme.

 

Přinesli jsme ducha Streetrodders do Droužkovic......vítr rval slova vod huby

S nostalgií koukám na stopu Streetrodders na gůglu, je to start v Týnci...

A ukázka takový převodní tabulky 1/8 - 1/4 ale k tomu snad nedojde......

 

Posted by Sat Sunday, February 6, 2022 1:28:00 PM

Comments

Friday, February 25, 2022 10:14:00 AM

re: Změna je život

Díky, cením snahu yes Já se poptával po známostech a bohužel nic rozumného mi nabídnuto nebylo. Kromě míst, která jsou dost z ruky, nebo také malá.

Friday, February 25, 2022 11:04:29 AM
Sat
View User Profile for Sat

re: Změna je život

V Droužkovicích to máme domluvený a odsouhlasený starostou na 6.srpna.  Začíná to vypadat, že nic lepšího nenajdem a poslední dny to vypadá, jestli vůbec taky něco bude.

No nic, pokud to bude a bude počasí, bude to zase na nás a já věřím, že si z toho uděláme pěknou americkou osminu!

Wednesday, May 4, 2022 9:12:47 AM
Tom
View User Profile for Tom

re: Změna je život

To je v pohode Sváťo, hlavne at je neco kde se neco deje, to tvoje sprinty vzdy splnuji a je jedno jestli to bude 1/4mile nebo 1/8mile. Tak jako tak se bude jezdit a o to jde. A navic to da vic sanci slabsim autum ktery tahnou od zacatku ale chybi jim tah od 200m dal :-D takze by to nakonec mohlo byt zajimavy.