Soby, losi, medvědi a Impala

Rozhodně sem se od teď nezaměřil na divoký zvířata. Na druhou stranu posledních několik týdnů byla slušná divočina. 

 

Pojedu do Finska, nejedu do Finska. Pojedu do Finska, nejedu do Finska. Jedu do Švédska! 

 

Povedlo se mi najít skvělý auto a dostatečně si ho před cestou pojistit, takže se do Švédska jelo bez většího váhání. Petr, který předtím snášel to dvojnásobný zrušení neváhal. Kývnul na cestu i potřetí. 

Cesta sama o sobě byla zážitek. Né, že bych snad nikdy nebyl za hranicema. Jenomže tohle bylo s trajektem v době kdy pravidla překročení hranic hlavouni mění rychleji než to stíhám a chci sledovat. 

Švédsko si budu pamatovat hlavně jako lesy a jezera. Člověka tam nepotkáš, ale medvěda, soba, losa a sněžnej skůtr skoro všude. Aspoň podle značek, my totiž viděli prdlajs. 

Nejdřív je to nádhera. Po několika hodinách to sklouzne k monotónnosti. Po 1000 kilometrech už dost vopruz. Vzdálenosti ukrutný, silnice jsou rovný a zcela prázdný. Ameriky u baráků docela hojně k vidění.

Po náloži kilometrů jsme dorazili do Värmonu po devátý večer. První shledání se Sturem, jeho fajn rodinou a mojí Impalou. Byla to neskutečná úleva hned na první pohled. První jízda kdy mi to zdechlo asi 6x už na dvoře je možná vyplašila. Až před půlnocí jsem zjistil, že tady se nestmívá. Naštěstí mě na tenhle fakt upozornil Petr. Hostitelé by mi to ve svý slušnosti neřekli a čekali až si doprohlídnu. Nedočkali by se. 

Pěkně si to sedlo, nic nebyl problém a ještě mi přibalili něco navrch. Úterý ráno jsem si to fakt užíval a jezdil po okolí už ve svým. 

Cestou zpátky ještě nevyhnutelně kontrola jakmile jsme najeli na německej asfalt. Trochu mi cuchali nervy, ale nic nenašli. Jen tahali čas. Jugendpolizei si udělal fotku Impaly na fejs a pustili nás.

Posted by Hanz Monday, May 31, 2021 12:56:00 PM

Comments

Monday, May 31, 2021 5:47:28 PM
Sat
View User Profile for Sat

re: Soby, losi, medvědi a Impala

Moc ti Chevyho přeju, nechť ti dělá jen radostwink.  Druhá strana mince je taková, že jako drag racer ti pro letošní sprinty dávám limit pod 16.000 s, jinak jsi kus hovnalaughlaughlaugh.

Neboj i k sobě jsem tvrdej, s Vette jsem si dal pod 15.000 s a moc tomu teda nevěřim. Jinak jsem samozřejmě taky kus hovna....

Monday, May 31, 2021 9:59:36 PM

re: Soby, losi, medvědi a Impala

Los Impalos..

Když jsem jí viděl na živo myslel jsem si je to nafukovací kára..vůbec mi nedocházelo že je skutečná..a co víc.. myslím že do motoráku by se vešly dva motory V8 vedle sebe!! Tak at' pálí gumy nový přírustek do rodiny USA CARS.

 

Wednesday, June 2, 2021 10:17:58 AM

re: Soby, losi, medvědi a Impala

Ta je nádherná. Centerliny tomu sedí jak prdel na hrnec. Velká gratulace a doufám, že si jí v panenčáku prohlídnu osobně. 

Sunday, June 13, 2021 7:04:49 PM

re: Soby, losi, medvědi a Impala

Neskutečný, závidím takový road-trip! Krásný auto heart