Dragsterové nebe

NitrOlympX - Hockenheimring

 

Zajeli jsme z Hanzem do Hockenheimu , podívat se na profesionály ve zrychlení . V místech kde jsme se procházeli a prohlíželi si zázemí Top Fuelů, byl ještě doslova před pár dny start a cíl Velké ceny Německa F1. Jednalo se o páteční kvalifikace, takže jsme viděli všechny třídy 2x. Pěkná podívaná je na vše, ale nad třídou Top Fuel ani blízko ní nic není a nebude. Těžko to popsat slovy, značná část diváků po jejich jízdě odchází, protože po takovém zážitku už nemá nic váhu a po jejich průjezdu už svět není jako dřív...... Byli jsme v oblaku spálené gumy a nitromethanu  svědky těch nejlepších světových časů, jeden z nich byl 3.894 s cílovou rychlostí 507 km/h.  Vibrace dvou paralelně jedoucích mrkví jsou neuvěřitelné, prý to odpovídá zemětřesení 2.5 stupně Richterovy škály…….

      Při Go motoru jsme měli možnost potkat mediálně známého jezdce Urse Erbachera a sledovat rozbor motoru a spojky, který se provádí po každé jízdě. Množství dílů, které nevydrží nápor je neustálý příval, Hanz mi pořídil lehce potkaný titanový ventil z Top Fuelu, jsem na něj fakt hrdejlaugh

Už v průběhu akce v nás klíčila myšlenka, že to budem chtít vidět zase……

A nyní pár obrázků, kterými těžko dokreslit kvalitu a výšku akce, Německá připravenost, organizace a péče desítek lidí o dráhu byla profesionální, den utekl jako voda.

 

souboj Top Fuelů.......

https://www.youtube.com/watch?v=bOFAPVBEF_U&feature=youtu.be

 

Tenhle kompresor si sám pro sebe vezme asi 600 koní.....

Výbuchy uvnitř motorů ničí neustále všechno......

 

Přetížení za jízdy je až 7.5 G, což si nelze ani náznakem představit

URS ERBACHER

 

Posted by Sat Saturday, August 17, 2019 5:02:00 PM

Comments

Sunday, August 18, 2019 11:44:27 AM

re: Dragsterové nebe

Dobře napsáno. Opravdu silnej zážitek.

Sunday, August 18, 2019 6:01:55 PM
Sat
View User Profile for Sat

re: Dragsterové nebe

Nejlepší motoakce nebo akce vůbec, co pamatuju.......

Comments are closed on this post.