PF 2018 

Klub Streetrodders přeje všem jeho příznivcům a jejich rodinám zejména pevné zdraví k Vánocům i do dalšího roku , to ostatní už si zařídímesmiley.
Nezdá se to, ale další sprinty jsou tu za chvíli, letí to přátelé.....smiley


 

Posted by Sat Thursday, December 21, 2017 11:02:00 AM

Setkání ke konci roku pátek 22.12 

Jménem prezidenta klubu Vás zvu do Teplý na pravidelné setkání před koncem sezony 2017. Očekávejte představení všech vylepšení stodoly. Podstatné je zvolit vyhovující termín, proto otevírám diskuzi.

Dovoluji si Vás varovat před požíváním alkoholických nápojů. Alkohol je jed a ve vyšších koncentracích může i zabít.

Též se užívá jako vynikající palivo.

Posted by Hanz Monday, October 23, 2017 9:56:00 PM

BS7 

Sprinterský den

Nemůžu nezmínit velkého Usaina Bolta, který svým večerním sprintem definitivně uzavřel jak svojí kariéru, tak sprinterský den BS7. Ty se jak jinak zase povedly, což potvrdil třeba i šéf letiště slovy „pěkný auta jste tam měli“. Myslím, že to byl ten, co na nás dělal nálety. Auta a technika obecně se kazí a kazit bude, to se stává, důležitá je dobrá nálada, pohoda, počasíčko, opět to vyšlo a nevím, zda to přijde jen mě, je to snad stále lepší? smiley

Pod textem uvádím klasicky tabulku s časy, reklamace nepřijímám smiley. Startovní pole bylo letos hodně rozmanité, nejspíš to budeme muset na příští sezonu trochu lépe zakategorizovat (fakt debilní slovo).

Děkujeme všem účastníkům za výkony, dodržování bezpečnosti a dobré nálady, díky též všem přispěvovatelům do prasátka.

PS: Nyní čekám na fotky a videa, brzy se začnou objevovat…….

a je to tady.....první úžasná várka od Pavla Mikesky, mám pocit že tím vystihl úplně vše.....díky!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1453129858089133.1073741870.397068440361952&type=1&l=990144b1d2

a další várečka pěkně vypečených fotek od FXe

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AJKH7za6p0wQ22Y&id=127BFB9F75590EC5%2138092&cid=127BFB9F75590EC5

a video od FXe

Další video

No a pak tu máme filmový klenot.....jedná se o dílo Emila Němečka, kouzelné  ležérně profesionální video,

při němž se Vám rozhostí v duši klid a mír. On sám ho nazývá pokusem a prvotinou, s čímž rozhodně 

nemůžu souhlasit!!! V každé vteřině jsou patrné dloholeté, dřinou a potem provázené zkušenosti autora,

jenž se propracoval až k naprosté dokonalosti filmu. Jen škoda, že se vždy najde nějaký primitiv,

snažící se tu idylu zhatitfrown viz čas 2:25

Posted by Sat Sunday, August 6, 2017 11:27:00 AM

7. ročník tradičního Brňanského sprintu 

máme termín!!!

A je to 5.8.2017. Pokud myslíte, že je na to brzy, tak fakt není....Sám jsem byl překvapen, že to byl poslední volný srpnový termín a ten jsme právě chtěli!

Takže milník existuje a už se bude jen blížit. Tuším, že letos by sprinty mohly být extra vypečené.......

Na další informace je zatím brzy, časem přibudou.....

 

A přibejvaj. Ty sprinty už sou vlastně teď!  A letos bude jedním z bodů pokus o překonání času nejrychlejšího Kepriče ještě rychlejším Kepričem 383-500-500 zatím v dost syrovém a surovém stavu. Dále speciální překvapení ve formě Jawy Special též ve velmi syrovém stavu a také monstrozní Riviera jejíž majitel jak už ho znám nějaký ten dým předvede.....Nebudu slibovat lvy, tygry a slony jako cirkusáci, nakonec tam jsou smradlavý psi, kozy a koně. Ale rýsuje se a věřím, že toho bude daleko více.........

 

Posted by Sat Saturday, July 8, 2017 4:04:00 PM

Galerie opilců 

Hluboká u Žihle

 

Vendik s Hanzem jeli na akci již v pátek, později se Honza odmlčel a v sobotu dopoledne posílal podivné smsky.  Trochu jsem už tušil, jak si užili noc, ale fakt byl ještě horší.  Někdo poblil Honzovi spacák a Vendikovi Camino. Opilců byla  k vidění celá řádka i kolem poledne, někteří sotva stáli na nohou.

       No nic, ale šlo tam zejména o motorismus a ryzí zábavu. Akce byla nazvána sprinty, ale to z našeho pohledu profíkůlaugh nemůžeme brát vážně, vhledem k povrchu dragstripu a časomíře prapor-stopky jde spíše o ukázky strojů v akci. To ale vůbec nevadí, jak jsem psal, šlo zejména o zábavu a ta byla košatá. Většina strojů je rukodělných, na některé se dalo dlouho koukat a kochat se detaily konstrukce. Dobrý lak byl k vidění úmyslně minimálně, většinou vládla koroze, technické problémy a ladění řešili téměř všichni, to je na tom to nejzábavnější myslím.  Drtivá většina strojů na silnici nesmí a jízda s nimi je někdy vo hubu, je skvělý vidět přesně tohle – něco jinýho.

     Nejvíc mi v hlavě utkvěla stará Oktávka s motorem z východoněmeckého lehkého náklaďáku Robur. Jedná se o 4 dobý vzduchem chlazený karburátorový  benziňák  o objemu cca 3.4 litru. Motor má významně větší zdvihy než vrtání, výkon byl v lepším případě okolo 55kW, majitel se ho snažil vybudit pomocí lahví s neznámým plynem. Těžko najít méně vhodný motor do dragsteru a to mě docela baví i když je to úplná blbost….

 

Tenhle Rat Rod měl motor V8 samozřejmě ze šestsetrojky

Transaparent v pozadí se nevztahuje k obrázku

Řidič speciálu dokázal efektně protočit obří kola, bohužel bez přenosu výkonu na vozovku

K ochraně posádky slouží bezpečnostní klec kryjící kardan, závodní sedačky s bočním vedením a další aktviní

bezpečnostní prvky. Spolujezdec může dávkovat palivo do motoru regulací tlaku přímo za jízdy.

 

Posted by Sat Sunday, June 11, 2017 7:08:00 PM

Stabiláky v Brozanech 

Hodim sem info o další akci. Tou byla Výstava traktorů a stabiláků v Brozanech. Už nevím kolikátý ročník nabídl opět skvělou podívanou. Ono to slovo "stabilní" může v někom vyvolat pocit nudy, ale tady to rozhodně neplatí. Motorů v chodu a vdechování spalin jsme si užili dosyta. Bez zbytečnýho nafukování jsem viděl 90% strojů v akci. Účast solidní, pívo bylo studený a klobásu jsem neměl. S fotkama to tentokrát nebudu přehánět.

Posted by Hanz Monday, May 29, 2017 3:38:00 PM

Socialistik Dragster 

Dnes jsme navštívili akci Socialistik Dragster v Katusicích u MB. Už po příjezdu na místo bylo jasno, že si přijdu na svý. Hned na začátku výborný klobásy a točený nealko pívo. Než jsem dokráčel k depu, zaparkovaná Impala 68 . Přijeli jsme za jiným cílem, ale nešlo jí jen tak přejít.

No a pak už to byla přehlídka šikovnosti a posedlosti lepším časem na 1/8 míle. Simsony, eMZety, Čízy a hlavně Jawy v několika úrovních úprav. Možná postupným vývojem dragstera ze všech ve finále zůstane jen motor, nevim jistě. Pro lepší představu nešetřim fotkama. Údajně z těch třiapůlí vyždímou i přes 50k. Časy i pod 10s u těch nejrychlejších jsou výmluvnější hodnotou.

Dráha je na fotkách. Její stav nikoho nedonutil za to tolik netahat:)

 

Posted by Hanz Saturday, May 20, 2017 9:57:00 PM

Tri Power 

Tak nějak by se dal nazvat uplynulý prodloužený víkend. Označení „Tri power“ používal třeba Pontiac, jedná se o dodávku paliva třemi dvoukomorovými karburátory, ladit bych to snad ani nechtěl……Moje představa, že jdou všechny najednou byla asi mylná, normálně to jelo na ten prostřední a při plný zátěži se přidaly i ty krajní….

      A právě takovým systémem mohl být vybaven Pontiac GTO, který byl snad celkem ve třech kusech k vidění na první ze tří víkendových akcí – otevření muzea v Lužné. Se dvěma GTO přijeli návštěvníci a jeden byl součástí expozice, která se nyní skládá ze tří (zase trojka) hal. Tuším, že to tam pánové brzy řádně rozšíří, místa mají dost. Považuju za pozoruhodné, že drtivá většina exponátů je verze Cabrio, snad 80-90 % vozů . Byla to fajn akce s proměnlivým počasím, slušnou účastí a spoustou amerik, jakož i trucků made in USA

     Další dvě akcičky proběhly kousek od sebe, nejprve sraz traktorů veteránů v Libochovickém parku, následně pak přejezd do Žabovřesk na slavnostní otevření muzea motorek Simson. Zde měli taky dobrý klobásy, zlepšilo se počasí, přišlo nečekané množství diváků a sjela se všehochuť strojů.

Tohle vše doplnily Honzovy i moje těžké nohy na pedálech plynů našich V8, týpek v cyklodresu, kterej šahal i šteloval všechny stroje, borec co bavil jízdou po zadním na Simsonu a na odjezd jsem dostal zdrcující otázku: To je třílitr?

A pár fotek....je vidět že fotit tam nejezdíme laugh

 

Posted by Sat Tuesday, May 2, 2017 5:52:00 PM

PF 2017 

Louise Chevrolet

Přejeme tímto všem Streetrodderům, motoristům srdcařům, všem čtenářům a blízkým, pohodové svátky, štěstí v sezoně 2017 a zejména pevné zdraví.

 

Louise Chevrolet, původem Švýcar, snad proto ten kříž ve znaku Chevyho....

Tento pán byl velký motorista, závodník, konstruktér, podnikatel......

také velký sympaťák řekl bych........

I jemu se občas nezadařilo, ale hlavní je, nepodělat se z toho a třeba se vyfotit....samozřejmě onlajn na fejsbuk a instagram


 

Posted by Sat Wednesday, December 14, 2016 3:18:00 PM

Adventní čas 

Harley Davidson and Marlboro man

Rozsvěcuji dnes třetí svíci, ale nejspíš my Streetroddeři máme veškerý advent u zádele, což jasně dokazuje den včerejší. Evidentně nás více zajímá kvalita svíci v motoru a advent jsme nahradili  tzv"advance timing", vysvětlím dále.

Rozebíraje včera opět svoje SBCčko, nyní jsou dole palice, napsal jsem stejnou SMS ve znění "stavíš se?" na dvě adresy - Vendik a Hanz z Rce. Na základě toho jsme se setkali tady na dvorku v Lovo a neplánovaně z toho byl malý motosraz. Hanz dorazil poprvé na HD a jel to tentokrát déle než na pérošovi, musím potvrdit, že to klouzalo, holt je čas zimní. Takže jsme si trochu ohřejvali pracky u mohutného Véčka z USA. Vytáh jsem i monstrum, který před pár lety začlo vznikat právě na základě HD 48 ovšem z dílů Jawa a Čína. Vzniklo pár pamětihodných foteček a naše snahy se přesunuly zpátky do teplých dílen, například v podvečer k Vencoj, kde jsme po menší rozborce a úpravě palivového systému zas vskřísili V8 327 a tam právě došlo na to nastavení předstihu jak jsem psal výše.

Honzo, tebe teprv řádná sezona na HD čeká, vím že jezdíš vopatrně, ale jak řikaly naše mámy "pokud z toho spadneš, tak ti ještě přidám".smiley

Rovněž od tebe očekávám na dalších sprintech první pořádnej čas, tím myslím pod 15, nejlépe pod 14laugh

 

Nejdřív je tréning, pak teprv polibek tvůj......znáte to? (Jirka Korn)

trénuje se i v Lovo, zatím s imitací přilby

tyhle dva týpky moc neserte.....

Posted by Sat Sunday, December 11, 2016 11:04:00 AM
Page 6 of 9 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Co je tu nového?

  1. News > Tradiční setkání na přelomu roku v PT

       Zdar klucí,  tak kdý posedíme a pokecáme? Bych to viděl na 16. prosince v pátek????? Kličkuju mezi vámi obsazenejma datumama....