Únor bílý, Riviera sílí 

kola dělaj auto

I když je čas zimní, neznamená to, že nic neděláme, jakmile je alespoň suchá silnice, něco se děje, jako právě dnes, Hanzova Riviera dostala po dlouhých strastích, ztracených discích a já nevím čím vším, nová kola. Jedná se o chromované disky a obutí  léty ověřenou US klasiku BF Goodrich, vzadu 255 pro lepší trakci.

Dle mě auto vypadá jako řádnej rod, dle diskusí který vedem s Honzou u kořalky to vypadá i na zásah do akcelerace vozu, protože nic jinýho nás nezajímá.

Někomu se kola líbit nemusej, už jsem to slyšel u svýho Kepriče, ale mě se líběj a příde mi že to zvýrazňuje ohromující proporce a tvary karoserie, takzvanýho "boat tailu", kterej byl tímto vyroben posledním rokem. Pak začla doba hranatění a dále už nikdo neměl tu drzost s takovými tvary přijít.

Amíci třeba dávaj hromadně na svoje káry kola, jako jsou pod textem i mnohem "nízkoprofilovější". My jsme pro klasiku - plechový disky a balony.

A tu paní neznám.


 

Posted by Sat Sunday, February 11, 2018 5:55:00 PM

Nový projektíček 

Dovoluji si oznámiti, že přibylo nové téma  do sekce Projekty -> Street šrot.

Protože už ho nějakou dobu z důvodu lenosti zveřejňuji pouze pomocí Facebooku, tak jsem to tady odflákl "vložením" plug-inu. Tak jen malá předmluva zde.

Lavina v Českém středohoří

Zhruba na podzim roku 2016 se v hlavě zrodil dobrý nápad - koupit slušné auto pro manželku. Po krátké době se z prazvláštního důvodu, jak se to občas u náboženství děje, nápad poněkud zradikalizoval. Rozhodl jsem se přikoupit si k vozovému parku Chevy Avalanche. Ani už nevím, jak jsem k tomu vlastně došel, ale k srdci mi vždycky byly hodně blízko Suburbany a příbuzné velké GM SUV a pick-upy. Vzhledem k tomu, že už jedno a půl SUV doma máme, nedávalo by smysl kupovat třetí. Kdo si dal jedna a jedna dohromady, musela mu zákonitě vyjít kompromisní varianta - Chevrolet Avalanche.

“Avalanche vznikl jako poměrně neobvyklý pokus koncernu GM skloubit pick-up a SUV. Designéři si tedy vzali jednoho Suburbana, uřízli střechu, přidali ložnou plochu ze Silverada, a aby to trošku odlišili, nasadili nasratý světlomety a hustojakožeterénní oplastování kolem dokola. Materiál typu vyšisujetohnedpovýjezduzfabriky”

Pár měsíců jsem sledoval inzerce, ale tyhle potvory nepatřily k nejlevnějším. Když tu náhle se u Mělníka objevil jeden takovej... za polovinu běžné ceny v anoncích. Nekup to! A tak jsem se ho ujal a rozhodl se postavit ho zpátky na nohy a vrátit ztracené sebevědomí.

Dále uvedu pouze výpis závad, jak na první pohled spatřených, tak kostlivců v šatníku:

 • špatné zadní těsnění motoru (jo, to mezi motorem a převodovkou, která musí ven)
 • špatná gufera předního diferenciálu - špatný LP čep spodního ramene
 • vůle na levé straně řízení
 • olej v řízení smrdí jak připečený Burešovo kuře
 • pobouchaný
 • výfuky šrot
 • LZ blatník prohnilý
 • chybějící levý zadní plast
 • špatné senzory klepání (sání musí dolu)
 • jedna hlava už měněná, takže preventivně výměna i druhé
 • LPG pšonsky nabastlený, navíc těsně před propadnutím platnosti nádrže
 • nabastlený subwoofer a zesilovač
 • amatérsky předrátované osvětlení US -> EU
 • bláto, všude bláto a hnůj - ani po dvou wapkách to ještě neni úplně čistý
 • při wapkování zatéklo dovnitř
 • kola šrot, gumy šrot
 • brzdy šrot
 • zarezlá ruční brzda
 • koberec a interiér jak dobytek
 • některé stahovačky oken špatné
 • starý tlumiče s už jednou měněnými a přesto praklými manžetami
 • ... a nekončíme
Posted by Honza N. Friday, January 26, 2018 5:59:00 PM

PF 2018 

Klub Streetrodders přeje všem jeho příznivcům a jejich rodinám zejména pevné zdraví k Vánocům i do dalšího roku , to ostatní už si zařídímesmiley.
Nezdá se to, ale další sprinty jsou tu za chvíli, letí to přátelé.....smiley


 

Posted by Sat Thursday, December 21, 2017 11:02:00 AM

Setkání ke konci roku pátek 22.12 

Jménem prezidenta klubu Vás zvu do Teplý na pravidelné setkání před koncem sezony 2017. Očekávejte představení všech vylepšení stodoly. Podstatné je zvolit vyhovující termín, proto otevírám diskuzi.

Dovoluji si Vás varovat před požíváním alkoholických nápojů. Alkohol je jed a ve vyšších koncentracích může i zabít.

Též se užívá jako vynikající palivo.

Posted by Hanz Monday, October 23, 2017 9:56:00 PM

BS7 

Sprinterský den

Nemůžu nezmínit velkého Usaina Bolta, který svým večerním sprintem definitivně uzavřel jak svojí kariéru, tak sprinterský den BS7. Ty se jak jinak zase povedly, což potvrdil třeba i šéf letiště slovy „pěkný auta jste tam měli“. Myslím, že to byl ten, co na nás dělal nálety. Auta a technika obecně se kazí a kazit bude, to se stává, důležitá je dobrá nálada, pohoda, počasíčko, opět to vyšlo a nevím, zda to přijde jen mě, je to snad stále lepší? smiley

Pod textem uvádím klasicky tabulku s časy, reklamace nepřijímám smiley. Startovní pole bylo letos hodně rozmanité, nejspíš to budeme muset na příští sezonu trochu lépe zakategorizovat (fakt debilní slovo).

Děkujeme všem účastníkům za výkony, dodržování bezpečnosti a dobré nálady, díky též všem přispěvovatelům do prasátka.

PS: Nyní čekám na fotky a videa, brzy se začnou objevovat…….

a je to tady.....první úžasná várka od Pavla Mikesky, mám pocit že tím vystihl úplně vše.....díky!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1453129858089133.1073741870.397068440361952&type=1&l=990144b1d2

a další várečka pěkně vypečených fotek od FXe

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AJKH7za6p0wQ22Y&id=127BFB9F75590EC5%2138092&cid=127BFB9F75590EC5

a video od FXe

Další video

No a pak tu máme filmový klenot.....jedná se o dílo Emila Němečka, kouzelné  ležérně profesionální video,

při němž se Vám rozhostí v duši klid a mír. On sám ho nazývá pokusem a prvotinou, s čímž rozhodně 

nemůžu souhlasit!!! V každé vteřině jsou patrné dloholeté, dřinou a potem provázené zkušenosti autora,

jenž se propracoval až k naprosté dokonalosti filmu. Jen škoda, že se vždy najde nějaký primitiv,

snažící se tu idylu zhatitfrown viz čas 2:25

Posted by Sat Sunday, August 6, 2017 11:27:00 AM

7. ročník tradičního Brňanského sprintu 

máme termín!!!

A je to 5.8.2017. Pokud myslíte, že je na to brzy, tak fakt není....Sám jsem byl překvapen, že to byl poslední volný srpnový termín a ten jsme právě chtěli!

Takže milník existuje a už se bude jen blížit. Tuším, že letos by sprinty mohly být extra vypečené.......

Na další informace je zatím brzy, časem přibudou.....

 

A přibejvaj. Ty sprinty už sou vlastně teď!  A letos bude jedním z bodů pokus o překonání času nejrychlejšího Kepriče ještě rychlejším Kepričem 383-500-500 zatím v dost syrovém a surovém stavu. Dále speciální překvapení ve formě Jawy Special též ve velmi syrovém stavu a také monstrozní Riviera jejíž majitel jak už ho znám nějaký ten dým předvede.....Nebudu slibovat lvy, tygry a slony jako cirkusáci, nakonec tam jsou smradlavý psi, kozy a koně. Ale rýsuje se a věřím, že toho bude daleko více.........

 

Posted by Sat Saturday, July 8, 2017 4:04:00 PM

Galerie opilců 

Hluboká u Žihle

 

Vendik s Hanzem jeli na akci již v pátek, později se Honza odmlčel a v sobotu dopoledne posílal podivné smsky.  Trochu jsem už tušil, jak si užili noc, ale fakt byl ještě horší.  Někdo poblil Honzovi spacák a Vendikovi Camino. Opilců byla  k vidění celá řádka i kolem poledne, někteří sotva stáli na nohou.

       No nic, ale šlo tam zejména o motorismus a ryzí zábavu. Akce byla nazvána sprinty, ale to z našeho pohledu profíkůlaugh nemůžeme brát vážně, vhledem k povrchu dragstripu a časomíře prapor-stopky jde spíše o ukázky strojů v akci. To ale vůbec nevadí, jak jsem psal, šlo zejména o zábavu a ta byla košatá. Většina strojů je rukodělných, na některé se dalo dlouho koukat a kochat se detaily konstrukce. Dobrý lak byl k vidění úmyslně minimálně, většinou vládla koroze, technické problémy a ladění řešili téměř všichni, to je na tom to nejzábavnější myslím.  Drtivá většina strojů na silnici nesmí a jízda s nimi je někdy vo hubu, je skvělý vidět přesně tohle – něco jinýho.

     Nejvíc mi v hlavě utkvěla stará Oktávka s motorem z východoněmeckého lehkého náklaďáku Robur. Jedná se o 4 dobý vzduchem chlazený karburátorový  benziňák  o objemu cca 3.4 litru. Motor má významně větší zdvihy než vrtání, výkon byl v lepším případě okolo 55kW, majitel se ho snažil vybudit pomocí lahví s neznámým plynem. Těžko najít méně vhodný motor do dragsteru a to mě docela baví i když je to úplná blbost….

 

Tenhle Rat Rod měl motor V8 samozřejmě ze šestsetrojky

Transaparent v pozadí se nevztahuje k obrázku

Řidič speciálu dokázal efektně protočit obří kola, bohužel bez přenosu výkonu na vozovku

K ochraně posádky slouží bezpečnostní klec kryjící kardan, závodní sedačky s bočním vedením a další aktviní

bezpečnostní prvky. Spolujezdec může dávkovat palivo do motoru regulací tlaku přímo za jízdy.

 

Posted by Sat Sunday, June 11, 2017 7:08:00 PM

Stabiláky v Brozanech 

Hodim sem info o další akci. Tou byla Výstava traktorů a stabiláků v Brozanech. Už nevím kolikátý ročník nabídl opět skvělou podívanou. Ono to slovo "stabilní" může v někom vyvolat pocit nudy, ale tady to rozhodně neplatí. Motorů v chodu a vdechování spalin jsme si užili dosyta. Bez zbytečnýho nafukování jsem viděl 90% strojů v akci. Účast solidní, pívo bylo studený a klobásu jsem neměl. S fotkama to tentokrát nebudu přehánět.

Posted by Hanz Monday, May 29, 2017 3:38:00 PM

Socialistik Dragster 

Dnes jsme navštívili akci Socialistik Dragster v Katusicích u MB. Už po příjezdu na místo bylo jasno, že si přijdu na svý. Hned na začátku výborný klobásy a točený nealko pívo. Než jsem dokráčel k depu, zaparkovaná Impala 68 . Přijeli jsme za jiným cílem, ale nešlo jí jen tak přejít.

No a pak už to byla přehlídka šikovnosti a posedlosti lepším časem na 1/8 míle. Simsony, eMZety, Čízy a hlavně Jawy v několika úrovních úprav. Možná postupným vývojem dragstera ze všech ve finále zůstane jen motor, nevim jistě. Pro lepší představu nešetřim fotkama. Údajně z těch třiapůlí vyždímou i přes 50k. Časy i pod 10s u těch nejrychlejších jsou výmluvnější hodnotou.

Dráha je na fotkách. Její stav nikoho nedonutil za to tolik netahat:)

 

Posted by Hanz Saturday, May 20, 2017 9:57:00 PM

Tri Power 

Tak nějak by se dal nazvat uplynulý prodloužený víkend. Označení „Tri power“ používal třeba Pontiac, jedná se o dodávku paliva třemi dvoukomorovými karburátory, ladit bych to snad ani nechtěl……Moje představa, že jdou všechny najednou byla asi mylná, normálně to jelo na ten prostřední a při plný zátěži se přidaly i ty krajní….

      A právě takovým systémem mohl být vybaven Pontiac GTO, který byl snad celkem ve třech kusech k vidění na první ze tří víkendových akcí – otevření muzea v Lužné. Se dvěma GTO přijeli návštěvníci a jeden byl součástí expozice, která se nyní skládá ze tří (zase trojka) hal. Tuším, že to tam pánové brzy řádně rozšíří, místa mají dost. Považuju za pozoruhodné, že drtivá většina exponátů je verze Cabrio, snad 80-90 % vozů . Byla to fajn akce s proměnlivým počasím, slušnou účastí a spoustou amerik, jakož i trucků made in USA

     Další dvě akcičky proběhly kousek od sebe, nejprve sraz traktorů veteránů v Libochovickém parku, následně pak přejezd do Žabovřesk na slavnostní otevření muzea motorek Simson. Zde měli taky dobrý klobásy, zlepšilo se počasí, přišlo nečekané množství diváků a sjela se všehochuť strojů.

Tohle vše doplnily Honzovy i moje těžké nohy na pedálech plynů našich V8, týpek v cyklodresu, kterej šahal i šteloval všechny stroje, borec co bavil jízdou po zadním na Simsonu a na odjezd jsem dostal zdrcující otázku: To je třílitr?

A pár fotek....je vidět že fotit tam nejezdíme laugh

 

Posted by Sat Tuesday, May 2, 2017 5:52:00 PM
Page 6 of 10 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Co je tu nového?