Řekni mi čím jezdíš a já ti řeknu kdo jsi 

tvrďák Joe

 

K politice se vyjadřovat nechci, vypadá to ale, že idiota Donalda se my Američani zbavíme. Sice budeme ochuzeni o spoustu dalších zábavných debilních a šílených výroků ve stylu shazování atomovky na hurikán a mnoho dalších......Možná nás místo toho bude bavit Joe svojí počínající senilitou, který sice vyhrál, ale třeba už neví co a kde.laugh. V každém případě si u mě významně šplhnul po shlédnutí tohoto článku:

 

https://www.autorevue.cz/joe-biden-auta-prezident-usa-chevrolet-corvette-stingray

 

Ano napadlo mě, i to může být propaganda......Snažím se věřit, že v tom bude spíš srdce motoristy, jakým tvrďák Joe asi fakt bude. Jeho Vette je skutečně možná ta vůbec nejlepší a pekelně rychlá, líbí se mi jak to hned urval a pěkně povozil Jaye Lena což je další totální petrolhead. A co se mi líbí nejvíc jak tvrdí : „Tajná služba mě nepustí za volant. Vlastně nemůžu řídit vůbec nic. Je to jediná věc, kterou na této práci nesnáším. No vážně,“

Věřím mu to. A věřím i tomu, že mi tenhle člověk bude bližší než Donald honosící se okázalými limuzínami a sporťáky.....

Takže Joeovi přeji hodně štěstí a zdraví v úřadě a snad se dočká i řízení své brutální Vette.

 

 

Nejoddanějším Američanem u mě zůstává Homer, jak začne vykřikovat USA,USA,USA!!!! válim se smíchy.

 

 

 

Posted by Sat Saturday, November 7, 2020 8:59:00 AM

BS 10 výsledky 

 

Je to každý rok stejné, jubilejní 10. ročník BS se velice vydařil, což mi hlava nebere, protože už jen statisticky vzato, nemůže být stále dobře. U nás je zatím čím dál lépe. Musíme se pochválit, přemýšlel jsem o tom, zda letos při většině zrušených akcí, vůbec někdo pořádal tak komplexně dobrou moto akci jako se vydařila nám…..?

      Díky samozřejmě patří vám všem, co jste dorazili a tvoříte atmosféru dění, vážíme si toho, bohužel těžko lze poděkovat všem jednotlivcům, tak letos vypíchnu účast hasičského sboru Brozany nebo motodragsterů z různých koutů Čech. Pěkných momentů bylo mnoho, těžko všechno zaznamenat, popsat, zhodnotit…….

     Těší nás tu a tam příchozí chvála, jako třeba na kvalitu trati a přilnavost startu, či třeba přítomnost ledničky laugh. Vše zatím zvládáme sotva v počtu co na jedné ruce napočítáte, díky zaslouží i Káťa u časomíry, v tom vedru obzvláště náročná šichta. Letos se sešlo lidí, možná zatím nejvíce, měl jsem pocit, že to už začíná být na soukromou akci chvílemi trochu nepřehledné, zvětšovat se prozatím neplánujeme, rádi bychom zachovali jistou komornost a po 10. ročnících drze píši „tradici“.

     Jak se říká „nic není staršího než včerejší den“, přesto věřím, že z hromady zážitků budeme chvilku žít. Pod textem nám je budou připomínat, fotky, videa a samozřejmě tabulka s časy.....

 Odkazy jsou v komentářích....

 

Posted by Sat Sunday, August 9, 2020 7:01:00 PM

BS 10 klepou na dveře 

Testovací den 2

Je to 8.8. 2020 !

Tak a teď už jsem si docela jist, že naše sprinty neohrozí hovadina, která letos měla a ještě bude mít dopad snad na vše, nechci ten název už ani slyšet, natož psát.  Nikdy jí nikdo neviděl……jako manželku inspektora Colomba, ten o ní taky furt mluvil.

       Včera jsme s klukama ze SR byli na trati v Týnci letos poprvé, mívám ve zvyku se tam stavit při služebních cestách kolem, jak už jsem naznačil, letiště bylo přes dva měsíce zavřené.

 

      Tím se testování Démona přesunulo až skoro do poloviny roku, přičemž se zvyšovaly moje obavy, zda s další úpravou stihnu ještě něco udělat, kdyby se nezadařilo, na ladění moc času a prostoru není.      Naštěstí včera auto fungovalo bezvadně, avizované zvýšení výkonu je znát a věřím, že když se sejdou okolnosti, může to pod 12s proletět.

     Pod textem je pár foteček a video jako návnada na 10.BS, protože je to za pár týdnů…..jinými slovy, to už je teď ty vole.

    Oba Honzové a Michale, díky za fajn den a pomoc při testování, bez vás by to prostě nebylo.

 

  Prima den se spoustou rasistického a fekálního humoru....

Výkoooooon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Sílu motoru se pneumatiky ani moc nesnažily přenést.....

Na což doplatily totální devastací, myslím že takhle rychle to nestihl ani Jeremy Clarkson....

Netestovali jsme sami, zatím co my jsme už balili, tihle nahrávali mapu!!!!!!!!!!!!!

 

 

Meteorologové předpovídali, že v odpoledních hodinách se může místy vytvářet nízká oblačnost a trefili se !!!!

Jak to ty chlapy dělaj........

https://youtu.be/…cmg

 

 

 

 

 

 

 

Posted by Sat Sunday, May 31, 2020 5:05:00 PM

Master silnic 

Oil Master !!!!

Zase jsem byl náhodou v garáži, když mi přišla esemeska od Hanze "Jsi doma?" ,odepsal jsem "jo", nedalo mi to a psal jsem dál "proč ?", odpověděl " přijedu".  Došlo mi, že zas něco pořídil, představoval jsem si nějakýho Buicka či Oldsmobila, zvědav jsem mu šel naproti ven ze dvora s ušima bedlivě nastraženýma a naladěnýma na zvuk V8.  Tohle jsem ale nečekal, přisvištěl na Jawě 350/362 Californian Oil Master z roku 1972. Jedná se kvalitní renovaci při použití originálních dílů, některé povrchy jsou řekl bych lepší než když to vyjelo z továrny, to jsou holt ty technologie dneska.....Barevná kombinace mě zasáhla, to je moje, červená-černá-chromy. Tento stroj na silnicích jen tak nepotkáme, byl vyroben primárně pro vývoz v různých verzích do USA, Itálie a všude možně. Zajímavostí a odlišností bylo oddělené mazání motoru "Oil Master" což znamenalo, že do nádrže se lil čistý benzín a olej si to přidávalo v poměru samo. Američana těžko donutíne míchat si směs oleje a benzínu v poměru pokoutně v garáži. Mašina má 22 koní, což bylo v její době hodně a je to dost i na dnešní debilní uspěchanou dobu. No dobrá, jsem morem Jawa taky postiženej, vyrůstal jsem v tom, nemůžu za to.

Dobrým zvykem se stalo, přivítat ji mezi námi projížďkou s pokrevními bratry značky, což znamenalo kouřmo po silničkách v naší domovině.

Mě se to líbilo moc a přikládám pár foteček.

 

 

Chromy nádrže jsou neuvěřitelné....

Do politiky se neserem, ale vlastenci jsme.

 

Posted by Sat Sunday, May 17, 2020 5:56:00 PM

Přílišná skromnost 

vlastně to u něj ani nepřekvapí. Možná jen díky načasování jiného projektu se mi v Žalhosticích dostal do ruky časák Octane. I když jde o můj příspěvek naštěstí nemusím zdlouhavě potit článek na téma El Camino. Napsal ho profík a nafotil další. Od Veny mám zelenou ke zveřejnění, ale s jednou podmínkou. Poděkovat Františku Vahalovi za to, jak se jim to vydařilo. 

 

Moje obavy z porušení duševního vlastnictví mě nutí zveřejnit pouze titulku. Více tedy u vašeho dealera tiskovin nebo osobně. 

 

 

 
Posted by Hanz Thursday, April 30, 2020 7:25:00 PM

Covid SBC 383 

další mutace viru

 

Co si budeme povídat, onemocnění virem V8 je nakažlivé velice a nevyléčitelné, pacient je infekční až do skonání. Lze se nakazit i z amerických filmů....

Ty momentální sračky se věřím do sprintů přeženou, protože nařízení, která nyní vcházejí v platnost už nám setkání nedovolují......Vše zlé je ale pro něco dobré, budeme mít čas na jiné věci. Zatím z prdele jsem oprášil starou masku, proti bojovým plynům, mám k tomu i nové filtry. Vzpomněl jsem na dobu ve škole, kde se konalo pravidelně takzvané IPCHO. Improvizovaná protichemická ochrana. Spočívalo to v oblečení pláštěnky, na rukách a nohách plastové pytlíky a plynovou masku. V tom jsme se snažili plnit různé úkoly, v masce zkolaboval někdo vždy a umřeli bychom stejně všichni. Trénovali jsme úkryt do sklepů před nálety a byli strašeni hrozbou 3.sv. války od imperialistů, zlých Američanů, naštěstí ti hodní - soudruzi z SSSR byli s námi, až na věky.

       No a dnes, když je to pryč, máme to štěstí prohánět se po silnicích ve vozech Made in USA. Nyní dokonce fízlové nesměj kontrolovat lidi ani auta, takže mě to láká prohnat Démona bez rizika trestu. Jenže se to zase kříží s karanténou a vysvětlovat někomu, že jedu dragsterem do práce nebo pro rohlíky.....Ano otevírá se prostor pro anarchiilaugh

 

 

 

Posted by Sat Sunday, March 15, 2020 2:47:00 PM

Přihřát si svojí polívčičku...... 

Car of The Year 1977

 

Jak se říká "člověk míní, život mění", nejspíš oficiální srazy a setkání v nejbližších měsících nebudou, snad bude do léta vše ok. Takže vzniká prostor pro trochu teorie a vzpomínku na krásný časy.

Pořídil jsem časopis  Motor Trend, byl na světě ještě o pár měsíců dřív než já a na ta léta co má za sebou vypadá na rozdíl ode mě skoro stejně. U auta na jeho titulní stránce jsem už nějakou tu hodinku strávil, muselo to bejt.

Obsah časopisu je lepší než jsem čekal, krom Caprice jako úplné novinky je tam zmínka o České "konkurenci" to sem čuměl a vůbec to nečekal. Pobavilo mě i několik celostránkových reklam na hulení a taky třeba na autoradio AC Delco, nebo Hi-Fi kazeťák Technics.  Dovoluji si s Vámi sdílet pár stránek co jsem naskenoval. Doufám, že už po těch letech neporušuju autorská práva.

 

Posted by Sat Thursday, March 12, 2020 6:34:00 PM

Blízké druhořadé akce 

 

 

Už za 2 měsíce se bude konat setkání vozů v Lužné 25.4.  Při slušném počasí by to mohlo být pěkné.

Dále pak 8.5. sraz amerik v Trmicích u Globusu!!!laugh  Netuším co od toho čekat, nejspíš hodně negrů. Pozor je to pátek.

Když to bude na prd, jsme doma za 15 min.

 

Pak za 14 dní tu máme Tchořovice sprinty, to se ještě uvidí......
 

Posted by Sat Monday, February 24, 2020 2:56:00 PM

10  

 

1 st Drag Racing Club ČR vyhlašuje 10. ročník BS!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jsem moc rád, že nám to vydrželo a věřím, že se všichni těšíme. Bude to takový slavnostní trošku.

Stane se tak 8.8. 2020 a vězte, že to už je teď........Věřím, že počasí bude letos lepší než loni a že si najdem zase i čas posedět, pokecat a mít zas dobrou náladu.

 

Posted by Sat Tuesday, February 18, 2020 6:13:00 PM

BS1 Velký třesk 

aneb SMS co nikdo nepochopil

 

Protože letos budeme mít krásný výročí 10 let BS, přepadla mě lehká nostalgie a trochu potřeba zavzpomínat. Hledal jsem k tomu nějaký dokumenty, fotky, zejména pak časy…….Potrápil jsem s tím i Hanze, který na začátku toho všeho a vlastně až do dnešních chvil měl vždy obrovské nadšení, nápady, nasazení, obětavost…….No nejlíp to ale vykreslí kus z naší komunikace. Napsal to natolik dobře a vtipně, že ho zveřejňuji bez úprav:

 

 

Věnoval jsem hledání podkladů více času, ale výsledek nepotěší. Přehrabal jsem všechny možný prostory i v Brňanech a nemám nic. Předpokládal jsem, že těch pár časů máš někde na papíře ty. Možná si to pletu s dalšíma ročníkama. Já to jel za 22s a tys to drtil kolem 19,456s. Jel jsi tak 3x a pak už to dost smrdělo sádrou. Já to zajel víckrát. Časy víceméně stejný. 

Na počátku byla docela dlouhá sms, kterou sem sepisoval několik hodin a ve finále ji nikdo nepochopil. Tu jsem posílal s několikadenním předstihem možná na 10 čísel. Můj záměr byl tam klidně přetrhnout litrovej motor co uvolní místo většímu. Byl sem kokot, protože to auto jelo za 14 dní do Švýcarska. Tak sem si to vyndavání a montáž dal snad obden protože ta třináctka měla v prdeli přítlačák a jinej nebyl. Naprostej punk a  to teprve začínám vzpomínat. 

V tejdnu po tmě, se sprejem a 20 m pásmem sem jak nějakej chuligán čmáral po silnici. Schovával se za stromy, nebo sem dělal že chčiju. Hele já to měřil hrozně dlouho a končil jsem třeba až ve 23hod. Ráno při cestě do práce jsem hned to dílo prubnul - jezdil jsem na kole. Pamatuju si, že barva odolala dokonce několik let. Taky nemůžu zapomenout jak jsme rok nato při přemeřování zjistili, že jsem ulít snad +10 m. Ještě si vybavuju jak jsem v putyce slyšel rozhovor kde se ty značky na silnici řešili. Byli úplně mimo. 

Zbytek si musíš pamatovat. Neměli jsme vysílačky, jelo se to přes telefony. Stopky sem si pučil ve fitku. Z tehdejšího pohledu mi přišlo děsně důležitý že měří na tisíciny vteřiny. Někdo prostě ohlásil do mobilu START a druhej STOP. Ten na startu pak měřil s tou přesností na tisícinu vteřiny. Dalekohled byl od mý nový přítelkyně (dneska manželky) a tím jsme kontrolovali dopravu. Trochu mi zbylo ve spreji tak sme měli i značku 1/8 a 1/4 i na stromech. Takovej detail, ten bílej sprej mi dal soused, abych mu opravil zmačkaný auto. Tohle nevyšlo, jiná újma snad při 1.BS nebyla.

Přišlo několik diváků, skoro všichni co dostali a nepochopili sms. Nepamatuju si den pořádání, přesto bych si tipnul na pracovní tejden v květnu. Sešli jsme se až odpoledne. Až následující ročníky se kvůli nalitejm pilotům pořádali v neděli ráno. Konzultace výsledků proběhla tuším hned za tepla u prasečáku.

Po skončení prvního ročníku jsem si přál přesně to co pořádáme aktuálně. V tý době to byl fakt jenom nedosažitelněj sen. 

 

Možná ještě něco vzpomenu.

 

Tebuch,

jezdili jsme jenom my dva. Já do toho chtěl zapojit všechny pozvaný a ten motor tam oddělat. Nešli do toho. Jestli si jel ty v mini, nevim jistě. V tomhle smyslu jakože tam ten motor odděláme byla napsaná zmíněná sms. 

Posílám ti plakáty na 2. a 3.ročník. Našel jsem doma ještě kresby s varintama na logo a k tomu návrh designu na webovky, kdybys to chtěl na něco použít. Vidim v tom tu práci a nemám srdce to hodit do popelnice.

Text klidně použij a bez obav to uprav, takovej klenot to neni. 

Dodnes vim docela přesně kdo všechno tam byl - celá brňanská sebranka. Tehdy prostě stačilo napsat a sešli sme se bez vytáček. Můžu i jmenovat, ale ty je stejně všechny neznáš. Napadlo mě, že by Mára mohl něco mít. Ten to focení docela hltal. Zkusim ho.

9.6.2011 jsme s Džunem jeli do Švýcar. Můj odhad datumu 1.BS je 19.6.2011. Nemám si to s čim

bližším spojit.

 

 

Jojo, to prvotní nadšení, to byla krása a taky jsme byli mladší, bezstarostnější, dneska už by to asi takhle nešlo......jezdit to v provozu mezi stromamalaugh

Ano….časy skutečně mám ,dokonce i datum jsem našel.

Brňanský sprint

6.5.2011  Hanz Mini Cooper 1.0l  ………………….21.2s

                  SAT 1 Jawa 350     ……………………………19.1s   

 

 

Ještě před tímhle vším byla moje snaha někde zkusit a jezdit čtvrtku. Po tom co jsem dostal s pětilitrem v Hoškovicích krutě na prdel, už jsem to z hlavy nedostal až doposud.

       Takže asi první čtvrtka měřená proběhla s Márou Páclem na výjezdu z Brozan do Brňan, v opačném směru než BS1. Je to ta rovinka do zatáčky v které je odbočka do zkratky přes pole do Keblic.

 Jel jsem jí tuším 2x. Použil jsem tam jiný pneumatiky, takový starý zimáky, čas byl něco přes 15 myslím, vím že mě to neuspokojilo. Mára mi to měřil stopkama.

Hledal jsem na mapě rovnej dlouhej úsek na rovině s dobrým povrchem a mírným provozem, kterej je relativně blízko.

 

Co se týká mých vzpomínek na BS1……byl teplý den a vyrazili jsme ze Žalhostic, já jel na 350 a Hanz za mnou v Mini. Bylo to takový chaotický a spontánní, nevěděl jsem co si od toho slibovat, pamatuju si nadšení. Byla tam hrstka lidí, myslím že i Lukáš Krejza a ten mi při druhý jízdě řekl, že mi na startu přeskočil řetěz. Naplynoval jsem to jak to šlo a ke konci jel v leže, vibrace přední vidle s vyteklejma tlumičema byla hrozivý, jen sem čekal kdy se rozpadne. Takže si toho až tak moc nepamatuju…..po pouhejch 10 letech. Kdyby se naše sprinty dočkaly čísla 20…….neumím si to představit.

A ten kdo se pročetl až sem, budiž odměněn informací, že ty desáté budou 8.8.2020, samozřejmě vznikne upoutávka. No a abych se vrátil k těm počátkům, musím říct........

Hanzi díky ty vole!!!

 

Posted by Sat Monday, January 20, 2020 6:57:00 PM
Page 3 of 9 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Co je tu nového?

  1. News > Tradiční setkání na přelomu roku v PT

       Zdar klucí,  tak kdý posedíme a pokecáme? Bych to viděl na 16. prosince v pátek????? Kličkuju mezi vámi obsazenejma datumama....