7. ročník tradičního Brňanského sprintu 

máme termín!!!

A je to 5.8.2017. Pokud myslíte, že je na to brzy, tak fakt není....Sám jsem byl překvapen, že to byl poslední volný srpnový termín a ten jsme právě chtěli!

Takže milník existuje a už se bude jen blížit. Tuším, že letos by sprinty mohly být extra vypečené.......

Na další informace je zatím brzy, časem přibudou.....

 

A přibejvaj. Ty sprinty už sou vlastně teď!  A letos bude jedním z bodů pokus o překonání času nejrychlejšího Kepriče ještě rychlejším Kepričem 383-500-500 zatím v dost syrovém a surovém stavu. Dále speciální překvapení ve formě Jawy Special též ve velmi syrovém stavu a také monstrozní Riviera jejíž majitel jak už ho znám nějaký ten dým předvede.....Nebudu slibovat lvy, tygry a slony jako cirkusáci, nakonec tam jsou smradlavý psi, kozy a koně. Ale rýsuje se a věřím, že toho bude daleko více.........

 

Posted by Sat Saturday, July 8, 2017 4:04:00 PM

Galerie opilců 

Hluboká u Žihle

 

Vendik s Hanzem jeli na akci již v pátek, později se Honza odmlčel a v sobotu dopoledne posílal podivné smsky.  Trochu jsem už tušil, jak si užili noc, ale fakt byl ještě horší.  Někdo poblil Honzovi spacák a Vendikovi Camino. Opilců byla  k vidění celá řádka i kolem poledne, někteří sotva stáli na nohou.

       No nic, ale šlo tam zejména o motorismus a ryzí zábavu. Akce byla nazvána sprinty, ale to z našeho pohledu profíkůlaugh nemůžeme brát vážně, vhledem k povrchu dragstripu a časomíře prapor-stopky jde spíše o ukázky strojů v akci. To ale vůbec nevadí, jak jsem psal, šlo zejména o zábavu a ta byla košatá. Většina strojů je rukodělných, na některé se dalo dlouho koukat a kochat se detaily konstrukce. Dobrý lak byl k vidění úmyslně minimálně, většinou vládla koroze, technické problémy a ladění řešili téměř všichni, to je na tom to nejzábavnější myslím.  Drtivá většina strojů na silnici nesmí a jízda s nimi je někdy vo hubu, je skvělý vidět přesně tohle – něco jinýho.

     Nejvíc mi v hlavě utkvěla stará Oktávka s motorem z východoněmeckého lehkého náklaďáku Robur. Jedná se o 4 dobý vzduchem chlazený karburátorový  benziňák  o objemu cca 3.4 litru. Motor má významně větší zdvihy než vrtání, výkon byl v lepším případě okolo 55kW, majitel se ho snažil vybudit pomocí lahví s neznámým plynem. Těžko najít méně vhodný motor do dragsteru a to mě docela baví i když je to úplná blbost….

 

Tenhle Rat Rod měl motor V8 samozřejmě ze šestsetrojky

Transaparent v pozadí se nevztahuje k obrázku

Řidič speciálu dokázal efektně protočit obří kola, bohužel bez přenosu výkonu na vozovku

K ochraně posádky slouží bezpečnostní klec kryjící kardan, závodní sedačky s bočním vedením a další aktviní

bezpečnostní prvky. Spolujezdec může dávkovat palivo do motoru regulací tlaku přímo za jízdy.

 

Posted by Sat Sunday, June 11, 2017 7:08:00 PM

Stabiláky v Brozanech 

Hodim sem info o další akci. Tou byla Výstava traktorů a stabiláků v Brozanech. Už nevím kolikátý ročník nabídl opět skvělou podívanou. Ono to slovo "stabilní" může v někom vyvolat pocit nudy, ale tady to rozhodně neplatí. Motorů v chodu a vdechování spalin jsme si užili dosyta. Bez zbytečnýho nafukování jsem viděl 90% strojů v akci. Účast solidní, pívo bylo studený a klobásu jsem neměl. S fotkama to tentokrát nebudu přehánět.

Posted by Hanz Monday, May 29, 2017 3:38:00 PM

Socialistik Dragster 

Dnes jsme navštívili akci Socialistik Dragster v Katusicích u MB. Už po příjezdu na místo bylo jasno, že si přijdu na svý. Hned na začátku výborný klobásy a točený nealko pívo. Než jsem dokráčel k depu, zaparkovaná Impala 68 . Přijeli jsme za jiným cílem, ale nešlo jí jen tak přejít.

No a pak už to byla přehlídka šikovnosti a posedlosti lepším časem na 1/8 míle. Simsony, eMZety, Čízy a hlavně Jawy v několika úrovních úprav. Možná postupným vývojem dragstera ze všech ve finále zůstane jen motor, nevim jistě. Pro lepší představu nešetřim fotkama. Údajně z těch třiapůlí vyždímou i přes 50k. Časy i pod 10s u těch nejrychlejších jsou výmluvnější hodnotou.

Dráha je na fotkách. Její stav nikoho nedonutil za to tolik netahat:)

 

Posted by Hanz Saturday, May 20, 2017 9:57:00 PM

Tri Power 

Tak nějak by se dal nazvat uplynulý prodloužený víkend. Označení „Tri power“ používal třeba Pontiac, jedná se o dodávku paliva třemi dvoukomorovými karburátory, ladit bych to snad ani nechtěl……Moje představa, že jdou všechny najednou byla asi mylná, normálně to jelo na ten prostřední a při plný zátěži se přidaly i ty krajní….

      A právě takovým systémem mohl být vybaven Pontiac GTO, který byl snad celkem ve třech kusech k vidění na první ze tří víkendových akcí – otevření muzea v Lužné. Se dvěma GTO přijeli návštěvníci a jeden byl součástí expozice, která se nyní skládá ze tří (zase trojka) hal. Tuším, že to tam pánové brzy řádně rozšíří, místa mají dost. Považuju za pozoruhodné, že drtivá většina exponátů je verze Cabrio, snad 80-90 % vozů . Byla to fajn akce s proměnlivým počasím, slušnou účastí a spoustou amerik, jakož i trucků made in USA

     Další dvě akcičky proběhly kousek od sebe, nejprve sraz traktorů veteránů v Libochovickém parku, následně pak přejezd do Žabovřesk na slavnostní otevření muzea motorek Simson. Zde měli taky dobrý klobásy, zlepšilo se počasí, přišlo nečekané množství diváků a sjela se všehochuť strojů.

Tohle vše doplnily Honzovy i moje těžké nohy na pedálech plynů našich V8, týpek v cyklodresu, kterej šahal i šteloval všechny stroje, borec co bavil jízdou po zadním na Simsonu a na odjezd jsem dostal zdrcující otázku: To je třílitr?

A pár fotek....je vidět že fotit tam nejezdíme laugh

 

Posted by Sat Tuesday, May 2, 2017 5:52:00 PM

PF 2017 

Louise Chevrolet

Přejeme tímto všem Streetrodderům, motoristům srdcařům, všem čtenářům a blízkým, pohodové svátky, štěstí v sezoně 2017 a zejména pevné zdraví.

 

Louise Chevrolet, původem Švýcar, snad proto ten kříž ve znaku Chevyho....

Tento pán byl velký motorista, závodník, konstruktér, podnikatel......

také velký sympaťák řekl bych........

I jemu se občas nezadařilo, ale hlavní je, nepodělat se z toho a třeba se vyfotit....samozřejmě onlajn na fejsbuk a instagram


 

Posted by Sat Wednesday, December 14, 2016 3:18:00 PM

Adventní čas 

Harley Davidson and Marlboro man

Rozsvěcuji dnes třetí svíci, ale nejspíš my Streetroddeři máme veškerý advent u zádele, což jasně dokazuje den včerejší. Evidentně nás více zajímá kvalita svíci v motoru a advent jsme nahradili  tzv"advance timing", vysvětlím dále.

Rozebíraje včera opět svoje SBCčko, nyní jsou dole palice, napsal jsem stejnou SMS ve znění "stavíš se?" na dvě adresy - Vendik a Hanz z Rce. Na základě toho jsme se setkali tady na dvorku v Lovo a neplánovaně z toho byl malý motosraz. Hanz dorazil poprvé na HD a jel to tentokrát déle než na pérošovi, musím potvrdit, že to klouzalo, holt je čas zimní. Takže jsme si trochu ohřejvali pracky u mohutného Véčka z USA. Vytáh jsem i monstrum, který před pár lety začlo vznikat právě na základě HD 48 ovšem z dílů Jawa a Čína. Vzniklo pár pamětihodných foteček a naše snahy se přesunuly zpátky do teplých dílen, například v podvečer k Vencoj, kde jsme po menší rozborce a úpravě palivového systému zas vskřísili V8 327 a tam právě došlo na to nastavení předstihu jak jsem psal výše.

Honzo, tebe teprv řádná sezona na HD čeká, vím že jezdíš vopatrně, ale jak řikaly naše mámy "pokud z toho spadneš, tak ti ještě přidám".smiley

Rovněž od tebe očekávám na dalších sprintech první pořádnej čas, tím myslím pod 15, nejlépe pod 14laugh

 

Nejdřív je tréning, pak teprv polibek tvůj......znáte to? (Jirka Korn)

trénuje se i v Lovo, zatím s imitací přilby

tyhle dva týpky moc neserte.....

Posted by Sat Sunday, December 11, 2016 11:04:00 AM

Tažení na Prahu 

spanilá jízda

Oproti loňsku, kdy náš klub vyslal od „mekáče“ na metropoli dva povozy, to bylo letos celkem 1500 koní s pěti povozy a více než 30 litrů objemu ukrytých ve 40 válcích. Spanilá jízda klubu SR slušně obohatila svými exempláři tradiční, vystavovatelský US sraz v Letňanech, poslední pěknou akci roku. Zvyšující se počet černých trikotů s pneumatikou na zádech neunikl pozornosti ostatních účastníků a některým způsobil mírnou nervozitu…….A to je jen začátek…..

Vencovo Camino se líbilo dle očekávání velice a bylo odměněno  2.místem v kategorii let šedesátých, podle mnohých tomuto desetiletí na srazu kralovalo. Líbilo se až tak, že vyhrálo cenu už napřed za rok 2017 na Sychrově, jezdit tam ani nemusíš Vendiku.

Počasí opět vyšlo až neuvěřitelně, opálil jsem se, od zítřka a novým týdnem počínaje nám ukáže podzim zač je toho loket. Se změnou počasí souvisí i přechod na zimní pneumatiky, o což se pokusil Hanz s Rivierou. Chápu, že je svědomitým řidičem, chce být připraven na zimu a snažil se naprotektorovat  pneumatiku na zimní vzorek, jen je proboha lepší to dělat v servisu, ne za jízdy.

Při psaní poslouchám jedním uchem zprávy, policie ČR prý dnes odpoledne na D8 v době kdy jsme se vraceli z Letňan naměřili objekt pohybující se rychlostí kolem 200km/h, příslušník v reportáži vypověděl, že nemá ponětí, o co se jednalo, ale prý to vypadalo jako hnědá loď…..Co dodat, je to blázen.

Dnešní vydařenou a pohodovou sobotu dokresluje pár foteček pod textem.

 

Ráno před Americkou osvěžovnou

Už letěj je to tady!!!!!!

Nejlepší "tejl" je "bouttejl"

Vencovi trochu kapal chladič, ale nic velkýho........je na to vybavenej

STREETRODDERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na co ty amíci nepřídou, hladký běhoun s měkkou směsí do rychla, boční vzorek pro skvělou přilnavost ve sněhu a odvod vody.

V bělobokém provedení tahle guma stojí ranec.....

Kompletní krásná fotogalerie zde

Posted by Sat Saturday, October 1, 2016 8:54:00 PM

Centrum dění - Teplá  

Odvykací kůra

Jací by jsme to byli motoristé, kdybychom nechali Rivieru v novém prostředí samotnou? I když se zjevně měla a bude mít dobře, přeci jen to pro ní musel být šok, po tolika letech plavby po krásných, širokých, rovných silnicích přijede do našeho marasmu, navíc přitom potkává podivná, chatrná vozítka se zběsile se třesoucími drobnými agregáty s objemy téměř rovnající se jedinému válci Big Blocku.

Přijeli jsme tedy za ní dvěma stroji též od GM, dát pozdrav a nabídnout krátkou projížďku na znamení, že tu není sama a nedaleko od ní v garážích čekají na projížďku auta podobných velikostí, bez plastových nárazníků a především se správným počtem válců motoru.

Rychle zapadající slunce nám okrouhalo program na kratší okruh a stihli jsme pořídit i  několik prvních společných fotek, bez času na nějaké aranžmá.  Nevím proč mě to napadlo, ale těm autům je společně 130 let, průměrné stáří tedy přes 43 let………

Dle hesla "důvěřuj, ale prověřuj" jsme Buicka kontrolně přeměřili metremlaugh, jestli se náhodou po cestě nesrazil a zdá se být všechno v pořádku, mimochodem právě tenhle jediný ročník Riviery je nejdelší ze všech, plných 5,674 mm. Pak už tma padala rychle, král silnic se ještě pochlubil úžasně osvětlenou lodní zádí a pro tento večer jsme vyklidili náves. Jelikož Honza je nakažen stejným virem V8, věřím, že se rád stal dalším Streetrodderem, kterým už stejně dávno byl, nejspíš i dříve než my. Znamená to pro něj snad jen trochu více spáleného benzínu při společných vyjížďkách a možná i více vypitého kafe wink. Za Rivieru v klubu jsme moc rádi, máme to zatím dost rozmanité, co kus, to trochu něco jiného……a taky naše kolona už nebude vypadat jako mafiánský pohřeb.

Posted by Sat Tuesday, September 13, 2016 8:13:00 PM

11.září 

Král silnic - Buick Riviera "Boat Tail"

Stejně tak jako před lety v zemi našich přátellaugh –Americe, bylo 11.září naprostým šokem. Země se otřásla v základech a svět už nikdy nebyl jako dřív. Na výročí toho dne se dnes stalo něco stejně významného, jen v dobrém slova smyslu. ……

Ať mi nikdo neříká, že my motoristé- srdcaři nejsme duchem propojeni.  Dnes, jako každý víkend jsme šli se ženou a kočárem s miminem na procházku po Teplé….jenže dneska vůbec po prvý mě to táhlo na druhou stranu než chodíme. Nevím co to bylo, nedokážu to vysvětlit, ale stalo se. Tušil jsem to.

Nejednou kolem projelo auto s podválem  vezoucím stroj, na jehož popis budu potřebovat pár řádek.

Byl to král silnic – Buick Riviera 1973 oblíbená verze Boat Tail.

 

A co je neuvěřitelné, je v dokonalém stavu, původní lak, zřejmě garážovaný, korozi jsme nenalezli i když jsme se pod ním plazili. Jedná se o vůz posledního majitele, který o něj pečoval a do poslední chvíle s ním jezdil do práce. Ano je dovezen z USA. A tentokrát to nebyla jen pohádka, ale fakt, vůz nemá za jízdy vůbec žádný problém, vše funguje na jedničku, z místa bych se vydal na cestu kolem světa.

Samostatná kapitola je motor, je to obří 455, to tedy každý nemá….šlape jako hodinky, nic neklepe, neteče, nekouří, dá se u něj šeptat a slyšíme se. Jeho volnoběh by se svou pravidelností chodu dal poslouchat hodinu, je to taková jistota ,jako skála stojící za vámi a to jak si motor s autem pohrává je plavba, nikoli jízda. Je to skutečná Amerika,  mám na Chevym všude ty polyuretany a jízdní projev je bohužel už jinde i když zase dává mnohem větší jistotu a stabilitu. Tahle Riviera má snad všechno původní  a chová se tak jak má, takže pluje, houpe se laugh při ťuknutí na brzdu i přidání plynu. V super stavu jsou rámečky světel, chromy a spousta věcí,detailů, které se třeba už sehnat nedají, nebo jsou druhovýroba mizerné kvality. Na 44 let neuvěřitelné, dokonce přijel s plnou nádrží Amerického benzinu a my jako správní magoři samozřejmě čichali vůni dálek.laugh

 

Její přešťastný majitel je Honza Bačík, dlouho jsem neviděl někoho tak v euforii(už ani nejí,nespí), sám jsem myslel chvíli, že dostanu infarkt, fakt jme to oba tak prožívali, myslím, že se to ale dá pochopit.laugh Další přítěží pro můj kardiovaskulární systém bylo, když Honza jen tak řekl  „jedeš“. Vůbec mě to nenapadlo a nečekal jsem to. Krom toho co už jsem popisoval, byl dalším průvodním jevem naší jízdy šok pro ostatní účastníky silničního provozu. Bez váhání prudce strhávali řízení ke stranám silnice a do škarp. Riviera je skutečně hodně široká……..a taky dlouhá přes 5.5m!!!!!!! A co jsem ještě neviděl, kočka přecházející silnici svůj záměr v půli stornovala a vrátila se, na krále silnic by jí ani 9 životů nestačilo.

 

Na závěr předesílám, že Honza Bačík může v následujícím týdnu v podvečer očekávat výpravu mužů v černém, jedná se o dva černé Chevrolety magorů ze Streetrodders. Bude mu nabídnuto členství v Klubu SR, nikoli jen proto, že má ode dneška zase auto, ale proto jaký je to nadšenec  pro věc, srdcař a kolega US motorista. Hodinu po příjezdu už volal našemu všeobecně známému oblíbenému a nejmenovanému testačnímu komisaři, kvůli papírům….Myslím že dneska Honza jen tak neusnelaughlaughlaugh

Jeho dnešní přírůstek do rodiny mu ze srdce přeji a gratuluji k vynikající koupi!!! Sám jsem Rivieru dlouho chtěl, je to skutečně již ikonický stroj, takový, jaký už nikdy vyroben nebude. Díky, že jsem u toho dnes mohl být, budu si to pamatovat, bylo to 11.září 2016.

 

šťastnej chlap.....a JEHO obří Riviera :-)

Fotky Riviery vznikly opět náhodou na točně v Sutomi, kam rád jezdím fotit auta již od nepaměti, tahle je z roku 2001 (11.září?)wink

 

Posted by Sat Sunday, September 11, 2016 7:44:00 PM
Page 3 of 6 << < 1 2 3 4 5 6 > >>

Co je tu nového?

 1. Košťálovo Kamaro > Vítej zpět

  Víc fotografií jsem nestíhal a teď nedělám nic jinýho, než že se na to chodím do garáže dívat Tak tedy aspoň zde ukážu soupravu tzv. Herka-Herka
 2. Košťálovo Kamaro > Vítej zpět ❤

  Víc fotografií jsem nestíhal a teď nedělám nic jinýho, než že se na to chodím do garáže dívat Tak tedy aspoň zde ukážu soupravu tzv. Herka-Herka
 3. News > Široký výběr dopravních prostředků Škoda

  Docela mě zaujala široká nabídka pěkných, designově nápaditých dopravních prostředků Škoda. Všechny jsou skvělé a dopravovat se s nimi je velká zábava. Na silnici zaujmou.... Nevím už přesně který je který, ale jsou modré. V galerii najdete modely Zodiak, Škvarok, ŠityGo, Super, ...
 4. News > Široký výběr dopravních prostředků Škoda

  Docela mě zaujala široká nabídka pěkných, designově nápaditých dopravních prostředků Škoda. Všechny jsou skvělé a dopravovat se s nimi je velká zábava. Na silnici zaujmou.... Nevím už přesně který je který, ale jsou modré. V galerii najdete modely Zodiak, Škvarok, ŠityGo, Super,...
 5. Košťálovo Kamaro > Komu se nelení, tomu se brčální

  Opět se k Vám vracím po delší odmlce. Tentokrát tráví Camaro svůj cenný čas v lakovně, putovalo rovnou z karosárny. Bohužel se to místy neobešlo bez vrstvičky kytu, ale snad to bude nakonec dobré. Zde již spočívá na plechu plnič a čeká na svoje přebroušení. Po cca měsíci až...
 6. News > Dragsterové nebe

  Zajeli jsme z Hanzem do Hockenheimu , podívat se na profesionály ve zrychlení . V místech kde jsme se procházeli a prohlíželi si zázemí Top Fuelů, byl ještě doslova před pár dny start a cíl Velké ceny Německa F1. Jednalo se o páteční kvalifikace, takže jsme viděli všechny třídy 2x. Pěkná...
 7. News > Sprinty BS9 výsledky

  Meteorologické prognózy naší akcičky nevypadaly vůbec růžově, nakonec jsme měli štěstí, řádně nás to skropilo v noci před akcí a hlavně po ukončení akce. Ale to není podstatné, zase se jezdilo, máme spousty časů a myslím, že letošní sprinty můžeme vyhlásit za vydařené. Pokud má někdo zájem,...
 8. 383-500/500 > Traction Compound PJ1

  Na BS9 se potvrdily teoretické výpočty a hned prvním časem ráno jsem splnil letošní cíl – pod 12.5s. Chtěl jsem jet okamžitě domu, ale pak ke konci to ještě mělo zajímavý pokračování. Vítězem BS9 bych se nebál vyhlásit lepidlo Traction Compound PJ1, po jehož pokusné aplikaci a...