Stingray 

 

Úplně slyším kolegu Hanze jak říká „budeš psát článek? To je na článek“ Píšu článek teda!!!!

Předesílám, že to nebude skromný. Takže tedy při služebních povinnostech jsem se dal do řeči s jejím současným majitelem, v té době ji ještě neměl. Při každé pravidelné návštěvě se naše tématika více soustřeďovala vlastně pak už jenom na ameriky. Z něho vylezlo, že jich pár má, nově pořídil předmět tohoto článku – Stingraye 1974. Po další návštěvě řekl, že se to nějak nedaří zprovoznit a seřídit, na což jsem mu malinko neskromně odvětil, že neznám nikoho lepšího než sebe. Pak už měl děj rychlý spád, jel jsem se na ní podívat, pár hodin pokusů a můj závěr zněl, že repase origo karburátoru Quadrajet se nepovedla. Ještě mi bylo řečeno, že nikdo nevěděl co s tím, tohle jak slyším, nemůžu si pomoct.

         Za pár dní jsem domluvil přes souseda zapůjčení garáže u nás ve dvoře, chtěl jsem na to mít klid a jak je dnes moderní říkat „pořádně si to užít“. Majitel mi nechal volnou ruku, sáhl jsem tedy po osvědčených komponentech Edelbrock, což se i nabízelo v kombinaci s již nainstalovanými víky hlav.

      Práce šla dobře, bavilo mě to,záleželo mi na tom a snažil jsem se nemyslet na stín pochybnosti, jestli je to fakt tím co myslím a není třeba špatně rozvoďák, protože předtím si to dělalo  co chtělo, seřídit to nešlo.

Když se pak blížil okamžik startu, je to pro mě vždy stresující, dva loky kořalky to trochu otupily.

Napřed jsem si natlačil karburátor palivem a teprve pak připojil rozdělovač, chytla okamžitě, po mírných prvních korekcích karburace a zapalování začal konečně dunět ten sebevědomý osmiválec, po mírném ohřátí předvedl  perfektní  pravidelný volnoběh, to už jsem si dost oddechl.  Další odměnou bylo otevření světel, což Stingray udělá pouze když má podtlak z běžícího motoru, paráda….

Je to verze L48, tedy základní motor s papírovými 195 koňmi, ale i tak dokázal s rozhašeným nastavením v mžiku řádně urvat obě 255mm pneu, je vybaven samosvorem  a manuálem.  Papírový výkon nevypadá , ale přišlo mi, že to pojede dost.  Nyní  přes 200 koníků mít bude.

Jsem moc rád a je mi ctí, že jsem mohl pracovat na legendě a mojí modle. Kdysi za komoušů jsem se vracel domů do paneláku a před Sarajevo přijel vlasatý borec v kožené bundě v C3 černé. On i auto na mě působilo jak z jiného světa, on byl vyvrhel a určitě ho komouši brzo zavřeli, Corvette mezi naším tehdejším vozovým parkem…..no to se nedá slovy popsat. Teď mě napadá, bylo to asi chvíli před revolucí, že to auto mohlo bejt celkem nový. No pro mě zážitek na celej život……a teď se můžu v něčem takovým rejpat. Znepokojivý je snad jen to, že se do toho nevejdu. Hlavu mám opřenou o strop, ano jde sundat (strop ne hlava). V teniskách je to o trochu lepší, ale nic moc.

Po přihlášení a nutném dalším papírovém zlu bych na jaře Stingraye rád uvítal a konečně řádně projel v rámci dalšího seřízení. Věřím, že ho také uvidíte.

 

Takhle to vypadalo.....a možná i hůř než vypadalo se to chovalo

A takhle to je nyní.....

Původní filtr vzduchu se tam nevejde, každé lepší než origo sání je vyšší a u Corvetty jde pod haupnou o milimetry

Filtr na obrázku je provizorní už jsem objednal nějaký hodně placatý, snad se vejde.

Originální sání s karburátorem i po uvolnění nešlo ven, myslel jsem že tam za něco drží, omyl, je tak děsně těžké.

Sání EDL a karbec k sobě pasují bez redukční podložky, navíc jsem se zbavil nesmyslů jako EGR už v té době kvůli emisím montovaný.

 

Posted by Sat Thursday, December 17, 2020 7:29:00 PM

Setkání na ke konci roku v PT? 

 

 

Zdar kluci,

vznáším zde dotaz, zda by někdo přišel na pár frťanů, kus žvance a pokec do tý Teplý posraný.  Já bych nerad aby to bylo jako loni ve stylu Axl Rose......( na několik svých koncertů nepřišel).

Nemáme toho moc, ale jen to co si vezmeme.laugh 

Je to na Vás, já můžu  kdykoli,  jen 24. je mi to takový trochu blbý.....

Tak se prosím vyjádřete dole v diskusi

 

 


 

Posted by Sat Saturday, November 28, 2020 11:25:00 AM

Řekni mi čím jezdíš a já ti řeknu kdo jsi 

tvrďák Joe

 

K politice se vyjadřovat nechci, vypadá to ale, že idiota Donalda se my Američani zbavíme. Sice budeme ochuzeni o spoustu dalších zábavných debilních a šílených výroků ve stylu shazování atomovky na hurikán a mnoho dalších......Možná nás místo toho bude bavit Joe svojí počínající senilitou, který sice vyhrál, ale třeba už neví co a kde.laugh. V každém případě si u mě významně šplhnul po shlédnutí tohoto článku:

 

https://www.autorevue.cz/joe-biden-auta-prezident-usa-chevrolet-corvette-stingray

 

Ano napadlo mě, i to může být propaganda......Snažím se věřit, že v tom bude spíš srdce motoristy, jakým tvrďák Joe asi fakt bude. Jeho Vette je skutečně možná ta vůbec nejlepší a pekelně rychlá, líbí se mi jak to hned urval a pěkně povozil Jaye Lena což je další totální petrolhead. A co se mi líbí nejvíc jak tvrdí : „Tajná služba mě nepustí za volant. Vlastně nemůžu řídit vůbec nic. Je to jediná věc, kterou na této práci nesnáším. No vážně,“

Věřím mu to. A věřím i tomu, že mi tenhle člověk bude bližší než Donald honosící se okázalými limuzínami a sporťáky.....

Takže Joeovi přeji hodně štěstí a zdraví v úřadě a snad se dočká i řízení své brutální Vette.

 

 

Nejoddanějším Američanem u mě zůstává Homer, jak začne vykřikovat USA,USA,USA!!!! válim se smíchy.

 

 

 

Posted by Sat Saturday, November 7, 2020 8:59:00 AM

BS 10 výsledky 

 

Je to každý rok stejné, jubilejní 10. ročník BS se velice vydařil, což mi hlava nebere, protože už jen statisticky vzato, nemůže být stále dobře. U nás je zatím čím dál lépe. Musíme se pochválit, přemýšlel jsem o tom, zda letos při většině zrušených akcí, vůbec někdo pořádal tak komplexně dobrou moto akci jako se vydařila nám…..?

      Díky samozřejmě patří vám všem, co jste dorazili a tvoříte atmosféru dění, vážíme si toho, bohužel těžko lze poděkovat všem jednotlivcům, tak letos vypíchnu účast hasičského sboru Brozany nebo motodragsterů z různých koutů Čech. Pěkných momentů bylo mnoho, těžko všechno zaznamenat, popsat, zhodnotit…….

     Těší nás tu a tam příchozí chvála, jako třeba na kvalitu trati a přilnavost startu, či třeba přítomnost ledničky laugh. Vše zatím zvládáme sotva v počtu co na jedné ruce napočítáte, díky zaslouží i Káťa u časomíry, v tom vedru obzvláště náročná šichta. Letos se sešlo lidí, možná zatím nejvíce, měl jsem pocit, že to už začíná být na soukromou akci chvílemi trochu nepřehledné, zvětšovat se prozatím neplánujeme, rádi bychom zachovali jistou komornost a po 10. ročnících drze píši „tradici“.

     Jak se říká „nic není staršího než včerejší den“, přesto věřím, že z hromady zážitků budeme chvilku žít. Pod textem nám je budou připomínat, fotky, videa a samozřejmě tabulka s časy.....

 Odkazy jsou v komentářích....

 

Posted by Sat Sunday, August 9, 2020 7:01:00 PM

BS 10 klepou na dveře 

Testovací den 2

Je to 8.8. 2020 !

Tak a teď už jsem si docela jist, že naše sprinty neohrozí hovadina, která letos měla a ještě bude mít dopad snad na vše, nechci ten název už ani slyšet, natož psát.  Nikdy jí nikdo neviděl……jako manželku inspektora Colomba, ten o ní taky furt mluvil.

       Včera jsme s klukama ze SR byli na trati v Týnci letos poprvé, mívám ve zvyku se tam stavit při služebních cestách kolem, jak už jsem naznačil, letiště bylo přes dva měsíce zavřené.

 

      Tím se testování Démona přesunulo až skoro do poloviny roku, přičemž se zvyšovaly moje obavy, zda s další úpravou stihnu ještě něco udělat, kdyby se nezadařilo, na ladění moc času a prostoru není.      Naštěstí včera auto fungovalo bezvadně, avizované zvýšení výkonu je znát a věřím, že když se sejdou okolnosti, může to pod 12s proletět.

     Pod textem je pár foteček a video jako návnada na 10.BS, protože je to za pár týdnů…..jinými slovy, to už je teď ty vole.

    Oba Honzové a Michale, díky za fajn den a pomoc při testování, bez vás by to prostě nebylo.

 

  Prima den se spoustou rasistického a fekálního humoru....

Výkoooooon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Sílu motoru se pneumatiky ani moc nesnažily přenést.....

Na což doplatily totální devastací, myslím že takhle rychle to nestihl ani Jeremy Clarkson....

Netestovali jsme sami, zatím co my jsme už balili, tihle nahrávali mapu!!!!!!!!!!!!!

 

 

Meteorologové předpovídali, že v odpoledních hodinách se může místy vytvářet nízká oblačnost a trefili se !!!!

Jak to ty chlapy dělaj........

https://youtu.be/…cmg

 

 

 

 

 

 

 

Posted by Sat Sunday, May 31, 2020 5:05:00 PM

Master silnic 

Oil Master !!!!

Zase jsem byl náhodou v garáži, když mi přišla esemeska od Hanze "Jsi doma?" ,odepsal jsem "jo", nedalo mi to a psal jsem dál "proč ?", odpověděl " přijedu".  Došlo mi, že zas něco pořídil, představoval jsem si nějakýho Buicka či Oldsmobila, zvědav jsem mu šel naproti ven ze dvora s ušima bedlivě nastraženýma a naladěnýma na zvuk V8.  Tohle jsem ale nečekal, přisvištěl na Jawě 350/362 Californian Oil Master z roku 1972. Jedná se kvalitní renovaci při použití originálních dílů, některé povrchy jsou řekl bych lepší než když to vyjelo z továrny, to jsou holt ty technologie dneska.....Barevná kombinace mě zasáhla, to je moje, červená-černá-chromy. Tento stroj na silnicích jen tak nepotkáme, byl vyroben primárně pro vývoz v různých verzích do USA, Itálie a všude možně. Zajímavostí a odlišností bylo oddělené mazání motoru "Oil Master" což znamenalo, že do nádrže se lil čistý benzín a olej si to přidávalo v poměru samo. Američana těžko donutíne míchat si směs oleje a benzínu v poměru pokoutně v garáži. Mašina má 22 koní, což bylo v její době hodně a je to dost i na dnešní debilní uspěchanou dobu. No dobrá, jsem morem Jawa taky postiženej, vyrůstal jsem v tom, nemůžu za to.

Dobrým zvykem se stalo, přivítat ji mezi námi projížďkou s pokrevními bratry značky, což znamenalo kouřmo po silničkách v naší domovině.

Mě se to líbilo moc a přikládám pár foteček.

 

 

Chromy nádrže jsou neuvěřitelné....

Do politiky se neserem, ale vlastenci jsme.

 

Posted by Sat Sunday, May 17, 2020 5:56:00 PM

Přílišná skromnost 

vlastně to u něj ani nepřekvapí. Možná jen díky načasování jiného projektu se mi v Žalhosticích dostal do ruky časák Octane. I když jde o můj příspěvek naštěstí nemusím zdlouhavě potit článek na téma El Camino. Napsal ho profík a nafotil další. Od Veny mám zelenou ke zveřejnění, ale s jednou podmínkou. Poděkovat Františku Vahalovi za to, jak se jim to vydařilo. 

 

Moje obavy z porušení duševního vlastnictví mě nutí zveřejnit pouze titulku. Více tedy u vašeho dealera tiskovin nebo osobně. 

 

 

 
Posted by Hanz Thursday, April 30, 2020 7:25:00 PM

Covid SBC 383 

další mutace viru

 

Co si budeme povídat, onemocnění virem V8 je nakažlivé velice a nevyléčitelné, pacient je infekční až do skonání. Lze se nakazit i z amerických filmů....

Ty momentální sračky se věřím do sprintů přeženou, protože nařízení, která nyní vcházejí v platnost už nám setkání nedovolují......Vše zlé je ale pro něco dobré, budeme mít čas na jiné věci. Zatím z prdele jsem oprášil starou masku, proti bojovým plynům, mám k tomu i nové filtry. Vzpomněl jsem na dobu ve škole, kde se konalo pravidelně takzvané IPCHO. Improvizovaná protichemická ochrana. Spočívalo to v oblečení pláštěnky, na rukách a nohách plastové pytlíky a plynovou masku. V tom jsme se snažili plnit různé úkoly, v masce zkolaboval někdo vždy a umřeli bychom stejně všichni. Trénovali jsme úkryt do sklepů před nálety a byli strašeni hrozbou 3.sv. války od imperialistů, zlých Američanů, naštěstí ti hodní - soudruzi z SSSR byli s námi, až na věky.

       No a dnes, když je to pryč, máme to štěstí prohánět se po silnicích ve vozech Made in USA. Nyní dokonce fízlové nesměj kontrolovat lidi ani auta, takže mě to láká prohnat Démona bez rizika trestu. Jenže se to zase kříží s karanténou a vysvětlovat někomu, že jedu dragsterem do práce nebo pro rohlíky.....Ano otevírá se prostor pro anarchiilaugh

 

 

 

Posted by Sat Sunday, March 15, 2020 2:47:00 PM

Přihřát si svojí polívčičku...... 

Car of The Year 1977

 

Jak se říká "člověk míní, život mění", nejspíš oficiální srazy a setkání v nejbližších měsících nebudou, snad bude do léta vše ok. Takže vzniká prostor pro trochu teorie a vzpomínku na krásný časy.

Pořídil jsem časopis  Motor Trend, byl na světě ještě o pár měsíců dřív než já a na ta léta co má za sebou vypadá na rozdíl ode mě skoro stejně. U auta na jeho titulní stránce jsem už nějakou tu hodinku strávil, muselo to bejt.

Obsah časopisu je lepší než jsem čekal, krom Caprice jako úplné novinky je tam zmínka o České "konkurenci" to sem čuměl a vůbec to nečekal. Pobavilo mě i několik celostránkových reklam na hulení a taky třeba na autoradio AC Delco, nebo Hi-Fi kazeťák Technics.  Dovoluji si s Vámi sdílet pár stránek co jsem naskenoval. Doufám, že už po těch letech neporušuju autorská práva.

 

Posted by Sat Thursday, March 12, 2020 6:34:00 PM

Blízké druhořadé akce 

 

 

Už za 2 měsíce se bude konat setkání vozů v Lužné 25.4.  Při slušném počasí by to mohlo být pěkné.

Dále pak 8.5. sraz amerik v Trmicích u Globusu!!!laugh  Netuším co od toho čekat, nejspíš hodně negrů. Pozor je to pátek.

Když to bude na prd, jsme doma za 15 min.

 

Pak za 14 dní tu máme Tchořovice sprinty, to se ještě uvidí......
 

Posted by Sat Monday, February 24, 2020 2:56:00 PM
Page 3 of 10 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Co je tu nového?

  1. News > NitrOlympx23

    Uteklo to zase rychle. Mimo zážitků přetrvává hučení v uších. Vyhlídky nebyly vůbec pozitivní. Nakonec to skvěle sedlo a déšť ani berle naš zájezd nemohli nasrat. Letos byla plánovaná účast na celý závodní víkend i s páteční kvalifikací. Po příjezdu do kempu byl problém najít plac. Nakonec ...
  2. News > BS 13 jako Apollo 13, Houstone, máme tu problém…..

    I u Apolla 13 se tehdy uvažovalo, zda misi s číslem 13 nepřeskočit, kvůli té 13ce, nakonec přes velké problémy dopadla úspěšně, tedy všichni přežili. Predikce počasí byla týden před akcí neúprosně tvrdá a chmurná s jistotou deště, je tedy skvělé, že jsme se nenechali odradit, dostali...
  3. News > 5.srpna 2023 to zase pořádně roztočíme drahouškové!

    Už se nám to blíží, cejtím v kostech, že letos Démon pokoří sám sebe a nebo dojde k devastaci.