Posts From March, 2022

Korvetí diferenciální obstrukce 

 

Tak jsem se jednoho ještě zimního dne krásně projel a chtěl uzavřít jízdu tak, že bych to jako pořádně urval. Našrotil jsem plyn na plný kule a pustil spojku, něco ruplo a nejelo to, takže jsem to fakt urval, ale jinde. Návrat byl na laně, ano Korveta se tahat dá....Brzo jsem identifikoval závadu jako zlomenou poloosu, což mi "zpříjemnilo" čekání na jaro více než měsíční odstávkou. Kvůli poloose se musí zadek celkem hustě vykuchat, nezdá se to, ale práce bylo dost. Milé bylo, že jsem celkem nedávno udělal vejfuky, který jsem za žádnou cenu nechtěl demontovat a ty mi práci skutečně zpestřily. No k nasrání, ale jsou horší věci.

    Výsledkem je tedy taková menší GO zadní nezávislé nápravy a diferáku. Aspoň jsem neplánovaně pochopil jak to tam funguje. Dnešním testem se potvrdilo, že to bude asi ok, Korvetu jsem rozhodně nešetřil, ale nápad utrhnout to si nechám na čas ujít.

 

 

Takhle to asi nemá bejt.....

No když už jsem to měl venku že jo.....

Korvetí samosvor

Víkem diferáku je to přišroubovaný na tenhle nosník

Už to nechci dělat......

Jeden můj zesnulý kolega veteránista mi kdysi říkal, že je to řeholnictví, často na něj vzpomínám. Ale stojí to za to myslím.

Něco člověk dělat musí....

 

 

 

 

 

Posted by Sat Friday, March 18, 2022 7:51:00 PM
  • RSS

Statistics

  • Entries (3)
  • Comments (1)