Posts From November, 2015

Znovu nabyté dovednosti 

Brzdy, řízení a elektorinstalace

Díky zatím krásnýmu podzimu a třeba i dnešnímu teplýmu dni práce na projektu pokračují uspokojivě. Povedlo se mi Caprice přimět zase brzdit. Nebylo to nakonec tak hrozný jak jsem se obával. Není to nijak zvlášť složitý, ale jen to že auto 2 roky stálo + neznámej čas před tím stačí k tomu, že pak prasátka, brzdiče, brzdovej válec a dělič brzdnýho účinku totálně zatuhne a zrezne. Jen ke znovuzaplavení celého systému brzdovou kapalinou jsem použil kompresor z ledničky, jako podtlakovou pumpu. Už jsem to jednou dělal a bylo to docela nemožný jen šlapáním to zaplavit. Takže to brzdí a zatím to ani nikde neteče?

Další fáze je oživení elektrospotřebičů. Jasně to bych měl se svým "vzděláním" umět, přesto mi to dává dost záhul. Elektroinstalace byla zase napadena kutilem, navíc je trochu jiná než na druhém stroji. A úplně nejvíc mi znesnadňuje práci fakt, že jsem to rozebíral s přesvědčením, že to auto fakt půjde do šrotu, to znamená nemazlil jsem se s tím, teď si to klasicky vyžírám. To bych nebyl já, abych si to trochu nepohnojil, něco neztratil a nerozbil a co nejhůř, nevyhodil, to jsou pak noční můry.

Jsou to zbytečnosti, který se samozřejmě dají překonat. Jo a taky jsem tam vrátil řízení, donutil jsem se složit po 2 letech sloupek řízení, z čehož jsem měl docela nerva, je tam toho fakt hodně - řazení, elektro, navíc je polohovatelnej......Výsledkem je, že by se s tím teď už dalo jezdit třeba z kopce. Radši počkám na ten motor. To by mělo proběhnout v příštím roce, zajíždění testování.

Letos bych tam ještě rád nainstaloval sportovní sedačku. Jelikož tam je konečně sloupek řízení s volantem, můžu hledat její vhodnou polohu. Už jsem v tom dneska seděl a zdá se mi to dobrý, bude to asi slušněj kostitřas. Dnešní pokec doplňuju i dvěma trapnýma fotkama v dostatečný kvalitě, takže za 4. Napadá mě, že když se řekne "měl sem to rozebraný do šroubku" tak tohle skutečně bude, nevzpomínám si, že bych se v nějaký části ještě nenípal.

Na úplnej závěr doufám že tento příspěvek bude čten až v dalekém Thajsku, což uvidíme v reakcích věřímsmiley.

 

Posted by SAT Saturday, November 7, 2015 5:19:00 PM